www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

„Kaukių balius“ – apie grožio konkursų spindesį ir skurdą

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje atidaryta fotomenininko, parodų kuratoriaus ir kultūros prodiuserio Jono Staselio fotografijų paroda „Kaukių balius“. Į jos atidarymą atvykęs J. Staselis sakė, kad tai apskritai pirmoji jo personalinė paroda, nors fotografija užsiima jau daug metų, yra dirbęs fotografu „Lietuvos ryto“ laikraštyje.

J. Staselis įdomiai pristatė pirmąją savo personalinę parodą. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Pristatydama autorių bibliotekos kultūrinių renginių organizatorė Daiva Bepirštienė priminė, kad bendradarbiavimas su ilgamečiu Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininku J. Staseliu prasidėjo prieš kelerius metus. Jo dėka į Marijampolę kasmet būdavo atvežamos ir čia pristatomos geriausios metų Lietuvos spaudos fotografijos.

– Nemažai metų rengiau parodas kitiems, o dabar atėjo laikas parengti ir pristatyti savo paties sukurtų fotografijų parodą. „Kaukių balius“ yra didžiulė paroda, čia tilpo tik jos dalis. Nuotraukose įamžinti 1992–2000 metais Lietuvoje vykę grožio konkursai „Mis Lietuva“. Parodos nuotraukos pasakoja apie tą laikmetį, kuris atrodo jau labai nutolęs, – sakė autorius.

Nuotraukose – to laikmečio ženklai.

Pasak J. Staselio, visos nuotraukos darytos juostiniu fotoaparatu, nėra jų pavadinimų, vietų, datų, nugalėtojų pavardžių, nes tai nėra svarbu. Autorius siekė perteikti pačią tų konkursų atmosferą, aplinką. Nemažai nuotraukų, nepatekusių į parodą, jis parodė renginio metu ekrane ir jas pakomentavo.

Išties gali tik stebėtis, kad vertinimo komisijos nariai į renginius atsivesdavo savo vaikus, o vakarėlių metu pačios „misės“ svečiams dalindavo sumuštinius. Tie grožio konkursų kontrastai su savo spindesiu ir skurdu puikiai perteikia laikmečio socialinių kontekstų komiškumą ir absurdą.

Renginio atidaryme viešėjo nemažas būrys Igliaukos A. Matučio gimnazijos moksleivių kartu su mokytoja Asta Čebatoriene. J. Staselis savo komentarus pritaikė būtent jauniems žmonėms, kalbėjo ir labai įdomiai, ir šmaikščiai, kvietė moksleivius įvertinti, kokiame laikmetyje gyveno jų tėvai.

Grožio konkursai Lietuvoje vyko 1992–2014 metais.

Grožio konkursai Lietuvoje vyko iki 2014 metų, vieną kartą buvo surengti ir „Misterio“ rinkimai. Parodos nuotraukose – daugybė žinomų veidų, tarp jų Vytautas Kernagis,Vytautas Šapranauskas, Šarūnas Marčiulionis, Arvydas Sabonis, Benas Gudelis, Kęstutis Vitkus ir kiti.

Ši išties labai įdomi ir nusišypsoti bei susimąstyti kviečianti paroda Viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama iki lapkričio 3 dienos.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika