www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolėje atidaryta lauko galerija neregiams

Šiandien Marijampolėje atidarytas naujas meno objektas – lauko galerija, skirta turintiems regėjimo negalią. Keramikos dirbiniai, kuriuose vaizduojamas Marijampolės simboliu tampantis katinas, o kad būtų įdomiau, dar pridėta ir paukštelių, eksponuojami ant tvoros prie Marijampolės meno mokyklos, Vytauto g. 47. Tai šios mokyklos Dailės skyriaus mokinių kūryba – 50 keraminių reljefinių plokštelių, pavadinta „Katinai ir paukščiai“. O sumanymas gimė Kristinai Strolienei, Marijampolės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojai dailės ugdymui. Visas kūrybinis procesas, pasak jos, truko maždaug metus, prasidėjo praėjusiais mokslo metais, o neseniai buvo išdegti ir glazūruoti paskutiniai darbeliai.

Ši paroda skirta liesti. Tuo ji ir skiriasi nuo tradicinių parodų.

Atidaryme dalyvavo svečių iš Kazlų Rūdos, tai – Rimvydo Žigaičio menų mokyklos mokinukai su mokytoja Rugile Navickaite. Pasirodo, ši menų mokykla bendradarbiauja su Marijampolės meno mokykla, kartu rengdamos bendrą projektą „Pradžia“, skirtą turintiems regos negalią. Mokytoja R. Navickaitė išdalijo vaikams akių raiščius ir pasiūlė pirštais apčiuopti parodos eksponatus ir atspėti, kas pavaizduota kurioje plokštelėje.

Simboliškai neregiams atstovavo atidaryme dalyvavęs Mangirdas Klusaitis, vaikinas, turintis regos negalią. Mangirdas grodamas trimitu (mokytojas – Audrius Pučinskas) atliko muzikos kūrinį. Tie, kas pirmą kartą išgirdo jį grojant, sakė sunkiai suvaldę ašaras.

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Kaip minėjo organizatoriai, paroda veiks tol, kol neprasidės planuojamas tvoros remontas. O ir po to keramikos darbeliai nebus sukrauti į dėžes, atsiras kita vieta jiems eksponuoti.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika