www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Moliūgų latė: sutaupyk ir pasigamink namuose

Užsienio šalyse moliūgų latė dažniausiai asocijuojasi su „Starbucks“, kuris pirmasis pasiūlė ją klientams dar 2003 metų rudenį, tačiau dabar jau ir Lietuvoje mėgaujamasi vis įvairesniais kavos gėrimų skoniais – pasivaikščiojimas po rudeninį miestą jaunimo neįsivaizduojamas be moliūgų latės. Tiesa, ją visai nesudėtingai galima pasigaminti ir namuose, taip sutaupant kitoms rudeninėms pramogoms.

Moliūgų latė.

Moliūgas – nekaloringa daržovė

Nors rudenį daugelis iš moliūgų tradiciškai ruošia trintas sriubas, juos galime panaudoti ir įvairiems pyragams, keičiant juose dalį miltų, ar apkepams. Gydytoja dr. Edita Gavelienė pažymi, kad vertingas ne tik moliūgo minkštimas, bet ir jo sėklos, kuriomis rekomenduojama skaninti salotas ar sriubas: „Moliūgų sėklos nuo seno buvo vartojamos dėl maistinių savybių. Mažai kas žino, bet moliūgai iš pradžių ir buvo auginami dėl sėklų bei odelės, o ne dėl minkštimo, tačiau vėliau buvo išvestos vaisiškesnio skonio ir daugiau minkštimo turinčios moliūgo veislės.“

RECEPTAS

Kavos gėrimui reikės: 

espresso puodelių arba ½ puodelio stiprios juodos kavos;

1 puodelio augalinio arba karvės pieno;

3 šaukštų moliūgų tyrės;

½ šaukštelio vanilės ekstrakto; 

žiupsnelio jūros druskos;

klevų sirupo, meduolių prieskonių – pagal skonį;

plaktos grietinėlės ir cinamono lazdelių papuošimui (nebūtina).

Kaip gaminti: 

  1. Nedideliame puodelyje sumaišykite paruoštą kavą, pieną, klevų sirupą, moliūgų tyrę, vanilę, meduolių prieskonius ir druską. Pamaišykite ir pakaitinkite ant silpnos kaitros, kol gerai susimaišys ir sušils.
  2. Išpilstykite į puodelius. Jei norite, ant viršaus uždėkite plaktos grietinėlės kepurėlę, ir papuoškite cinamono lazdelėmis.
Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika