www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vazoninės gėlės – kaip sukurti puikią sodo kompoziciją?

Darbas sode, ne visiems yra vien tik sunkus darbas. Kai kuriems tai tikras malonumas. Juolab, kad tokio darbo vaisiai, įvairiaspalviai žiedai, džiugina ne vien sodo šeimininką. Augalai kieme pražysta pavasarį, vasarą ir rudenį. Jie kaskart skirtingi, vilioja spalvomis, formomis, kvapais. Vieni augalų mylėtojai labiau mėgsta augalus sodinti tiesiog į žemę, gėlynus, kitiems labiau patinka vazoniniai augalai. Vazonuose taip pat gali puikiausiai augti nevienas augalas. Svarbu gera priežiūra ir tinkamai parinkti vazonai. O turint išpuoselėtų augalų vazonų, iš jų galima sudaryti gražiausių kompozicijų savo sode ar kieme.

Kaip parinkti vazonus ir sudaryti augalų kompozicijas?

Vazonai būna skirtingų rūšių: keraminiai, betoniniai, plastikiniai. Kiekvieni jų pasižymi skirtingomis savybėmis. Turi privalumų ir trūkumų. Renkantis vazoną gėlėms ar kitiems augalams, būtina atsižvelgti į jų savybes. Svarbu kiek drėgmės jam reikia, kokio dydžio jo šaknys ir iki kokio dydžio užauga pats augalas. Jei vazonai sunkiai pernešami ar išvis nejudinami iš vietos, juos įrengiant būtina paisyti augalui reikalingų sąlygų, atsižvelgti ar jam reikalinga saulėta vieta, ar pavėsis.

  • Vazono dydis, plotis ir aukštis taip pat svarbus augalo vešėjimui. Žemas gėles, smulkius augalus derėtų sodinti į žemus plačius vazonus. Vijokliniams augalams tinka maži, žemi vazonai. Laipiojančius augalus sodinkite į kabinamus vazonus. Dideliems, turintiems stambias šaknis augalams prireiks ir didelio sunkaus vazono.
  • Komponuojant vazonus su augalais žinotina, kad jie neturi trukdyti laisvai judėti sode. Nestatykite jų viduryje tako ar taip, kad jų šakos, lapai ar žiedai trukdytų praeiti. Derinkite šalia stovinčių augalų žiedų ir vazonų spalvas. Jos gali būti pereinamos arba kontrastingos. Nepamirškite, kad skoningą sodo aplinką kuriame augalų spalvomis, o vazonų spalvingumas neturėtų užgožti pačių augalų grožio.
  • Neaptarsime kokie augalai dera ar nedera tarpusavyje, nes šis klausimas reikalauja specialisto kompetencijos.

Skoningai sukomponuotas sodas taip ir kviečia kuo ilgiau užsibūti gryname ore. Tokiame sode visada malonu susitikti draugams, susiburti šeimos nariams ir kurti bendryste jaukiai įsikūrus su puodeliu arbatos.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika