www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kokių kategorijų vairuotojams yra daugiausiai šansų rasti darbą užsienyje?

Visos rimtos vairuotojų įdarbinimo agentūros jiems gali pasiūlyti puikias darbo vietas Lietuvoje ir užsienio šalyse. Jos įprastai turi užmezgusios tamprius ryšius su partneriais visose ES šalyse. Dažniausiai darbo pasiūlymai tolimųjų reisų vairuotojams ateina iš Vokietijos. Tad vairuotojams belieka išsirinkti patį geriausią iš visų siūlomų variantų.

www.pexels.com nuotrauka

Kuo yra patrauklus tolimųjų reisų vairuotojų darbas Vokietijoje?

Pirmas privalumas – tai darbo stabilumas, nes vyrauja geri santykiai su darbdaviais. Be to, darbą siūlančios agentūros garantuoja, jog siūloma darbo vieta tikrai atitinka ją pristatančią aprašomąją informaciją. Tai reiškia, jog visa, ko reikia geram darbui, bus suteikta.

Aišku, darbdaviai, savo ruožtu, irgi reikalauja garantijų. Jie nori, kad samdomi vairuotojai nebūtų priklausomi nei nuo alkoholio, nei nuo kitų svaiginančio poveikio medžiagų. Patikimiems vairuotojams negailima gero atlygio už darbą.

Ką vairuotojams, pasirinkusiems darbą užsienyje, garantuoja Lietuvoje įsikūrusi įdarbinimo agentūra?

Jei vairuotojai įdarbinami lietuviškose įdarbinimo agentūrose, jie gauna visas Lietuvoje priklausančias socialines garantijas. Pati sutartis surašoma lietuviškai, todėl pasirašantis asmuo tikrai gali įsigilinti į visas sutartyje keliamas sąlygas ir nuspręsti, tinka jos jam, ar netinka. Tad kandidatui į darbo vietą nereikia nerimauti, jog galbūt kažko nesuprato.

O dirbama užsienyje tik su labai geros būklės vilkikais. Vairuotojai laisvai gali pasirinkti jiems patį tinkamiausią darbo ir poilsio grafiką. Taip pat garantuojama ir tai, kad pasiūlyta darbo vieta visu šimtu procentų atitinka darbo skelbime pateiktą aprašymą.

Ko pageidauja užsienio šalių darbdaviai iš vairuotojų ir kokias darbo sąlygas jiems siūlo?

Jei vairuotojas, turintis C ir CE vairavimo kategoriją, reikalingą tolimais atstumais vežti krovinius vilkikais, nori gauti darbą užsienyje, jam geriausia turėti bent vienerių metų darbo patirtį. Dar didesnės trukmės patirtis yra pageidaujama tada, jei vairuotojas ketina vežti krovinius, kurie pažymėti ADR ženklu. Visas šias sąlygas atitinkantis vairuotojas tikrai gaus darbą užsienyje.

Patsai tolimųjų reisų vairuotojų darbas yra normuojamas kadencijomis, kai atidirbus tam tikrą kiekį savaičių, yra suteikiamas sutartas išeiginių dienų bagažas. Laisvalaikiui gali būti skirtos net kelios savaitės, per kurias galima grįžti namo pas artimuosius, arba poilsiauti patraukliose Europos vietose.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika