www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Siuntų siuntimas į užsienio šalis: svarbūs klausimai, į kuriuos jums atsakysime

Kiekvieną akimirką pasauliui vis sparčiau globalėjant susiduriame su klausimu, kaip greitai, saugiai ir patogiai siųsti siuntas į įvairiausius pasaulio kampelius. Mus neretai domina tokie klausimai kaip: kuriais kurjeriais pasitikėti, kokias įmonių paslaugas rinktis, kaip teisingai supakuoti siuntą, kad ši pasiektų galutinį tašką bei kaip yra siunčiamos siuntos iš UK ar kitų, ne Europos Sąjungai priklausančių šalių? Apie tai šiame tekste ir pakalbėsime.

media.istockphoto.com nuotrauka

Kuriais kurjeriais pasitikėti?

Rinkitės tik gerai žinomas kurjerių tarnybas. Jos gali pasiūlyti kokybiškiausias paslaugas. Jūsų patogumui yra sukurta internetinių svetainių, kuriose galite rinktis iš daugybėse skirtingų kurjerių ir tuo pačiu palyginti jų kainas tarpusavyje.

Kokias įmonių paslaugas rinktis?

Profesionalios siuntų transportavimo įmonės teikia ne tik siuntų gabenimo paslaugas. Jos taip pat gali pasiūlyti įvairių papildomų paslaugų.

Jei norite, kad jūsų siunta galutinį tašką pasiektų kaip įmanoma greičiau, galite rinktis Express siuntų paslaugą. Šios siuntos paprastai galutinį tašką pasiekia vos per kelias dienas, priklausomai į kurią šalį siunta yra siunčiama.

Taip pat galite pasirinkti siuntos draudimą, jei siuntoje esantys daiktai yra brangūs. Tokiu būdu jūs apsaugote save arba siuntėją finansiniu atžvilgiu.

Dauguma kurjerių tarnybų suteikia galimybę stebėti savo siuntos kelią internetu, tačiau gali atsitikti taip, kad tokia paslauga nebus įskaičiuota į bendrą siuntimo kainą. Atkreipkite į tai dėmesį ir rinkitės galimybę stebėti savo siuntos keliavimo procesą, nes tai leis atsipalaiduoti – juk žinosite, kur ir kada siunta bus. 

Kaip teisingai supakuoti siuntą, kad ši pasiektų galutinį tašką nepažeista?

Prieš pradedant pakuoti siuntą, verta apsvarstyti keletą svarbių dalykų. Visų pirma, reikia įvertinti, kokį atstumą siuntai teks nukeliauti. Jei siunta bus siunčiama į užsienį, pakuodami atkreipkite į tai ypatingą dėmesį. Prieš siunčiant siuntą, taip pat svarbu patikrinti transportavimo reikalavimus dėl pakuočių ir neleistinų siųsti daiktų sąrašą. Kiekvieną kartą siunčiant siuntą, siunčiantis asmuo yra atsakingas už tinkamą jos turinio įpakavimą.

Pirmas dalykas, kurį turite įvertinti, yra siuntos svoris. Pakavimo medžiagą rinkitės pagal pakuojamų prekių svorį, tai tikrai labai svarbu! Pakuotės patvarumas ir tvirtumas leis siuntai saugiai pasiekti galutinį tašką. Kitas svarbus dalykas yra pakuojamos pakuotės forma ir dydis.

Koks yra geriausias būdas supakuoti daiktus siuntimui? Supakuokite siuntą į stačiakampio formos kartoninę dėžutę – tai patogiausias pakavimo formatas siuntiniui. Paskutinis aspektas, į kurį turite atkreipti dėmesį, žinoma, yra siuntos turinys. Jei tai daiktas, kurį galima lengvai sugadinti transportuojant, jums reikės papildomos apsaugos, t. y., užpildyti laisvas ertmes dėžėje, kad daiktas nejudėtų.

Kokios taisyklės galioja siuntoms į ir iš ne Europos Sąjungai priklausančioms šalims?

Dažnai siųsdami siuntinius, net ir tarptautinius, retai pagalvojame apie muitus ir mokesčius. Taip yra dėl Lietuvos buvimo Europos Sąjungoje ir laisvo prekių judėjimo valstybėse narėse. Importuojant ar eksportuojant siuntinius ir prekes į ES šalis, prie siuntos nereikia pateikti ar pridėti papildomų muitinės dokumentų.

Dvi bene populiariausios lietuvių siuntinių kryptys yra į ir iš Anglijos bei Norvegijos – šios šalys nepriklauso Europos Sąjungai, o tai daugelį žmonių suklaidina.

Visos prekės, kurios yra įvežamos ar išvežamos už Europos Sąjungos ribų, turi būti deklaruotos muitinės įstaigai. Prekių importo ar eksporto įforminimas yra atliekamas raštu arba internetu. Siunčiant siuntas į UK ar Norvegiją, paprastai yra taikomas muitinės mokestis. Apie pastarąją kryptį galite sužinoti daugiau čia: https://www.siusk24.lt/services/siuntos-is-norvegijos.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika