www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Židiniai: jaukumo ir šilumos šaltinis

Oro temperatūrai mažėjant, daugelis namų savininkų pradeda galvoti apie tuos vakarus po darbų ir jaukias savaitgalio popietes praleidžiamas prie židinio. Nepaisant naujų, energiją taupančių šildymo technologijų, tokių kaip šilumos siurbliai, plitimo, Lietuvoje šildančių namus malkomis, skaičius išlieka gan didelis.

Žinoma, ne visuose namuose kūrenamos malkos, o namai, kurių pagrindinis šildymas priklauso nuo medienos, dažnai pasikliauna efektyvesnėmis deginimo technologijomis, tokiomis kaip medžio granulių krosnys arba centralizuotos ketaus krosnys. Tačiau židiniai ir toliau yra pagrindinis daugelio namų jaukumo bruožas.

Ar židinys padidina namų vertę?

Židiniai anksčiau buvo kiekvienų namų centras. Prieš centrinio šildymo ir didelio efektyvumo naujų technologijų amžių, šaltais žiemos vakarais šeimos rinkdavosi prie židinio, kur nuolatinė ugnis atneš šilumą į namus. Šiandien židiniai labiau laikomi prabangiu namų priedu, galinčiu padidinti bendrą vertę.

Tiesą sakant, Nacionalinės nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos atlikta apklausa atskleidė, kad vos mažiau nei pusė visų būsto pirkėjų būtų pasirengę mokėti žymiai daugiau už būstą, kuriame būtų židinys. Nors židinio vertės padidėjimas priklauso nuo kelių veiksnių, dauguma pirkėjų buvo pasirengę mokėti už papildomą namo vertę.

Židinio įrengimo namuose privalumai

Vienas iš dažniausiai pamirštamų privalumų įsirengiant židinį namuose yra tai, kad įgyjate papildomą šilumos šaltinį, kuris gali žymiai sumažinti mėnesines sąskaitas už šildymą žiemą. Šildymas malkomis laikomas ekonomiškesniu nei elektrinės ar gamtinių dujų krosnys, o sutaupyti mėnesiniai komunaliniai mokesčiai tikrai turės įtakos jūsų investicijų atsipirkimo laikotarpiui.

Daugelis žmonių židinius nusprendžia įrengti daugiausia dėl dekoratyvinių priežasčių. Tai nenuostabu, nes gerai suprojektuotas židinys ir parinktas korpusas suteikia nuostabų vizualinį efektą. Židiniai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų, su šoniniu įdėklu ir dekoruoti papildomais fasadais, kurių dėka atrodo neįprastai. Tiesą sakant, kalbant apie židinio apdailą, jus riboja tik jūsų vaizduotė, nes daugelis įmonių specializuojasi kuriant pagal užsakymą pagamintus korpusus, atsižvelgiant į originalias, kartais neįprastas klientų idėjas. Taip pat, galite nusipirkti paruoštą židinio įdėklą iš daugybės rinkoje siūlomų dizainų. Pasirinkimas didžiulis, todėl židinį nesunkiai priderinsite prie likusio interjero dizaino. Rinkoje yra klasikinių, kaimiškų, modernių židinių, kurie tikrai padės jums priimti galutinį sprendimą.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika