www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pagaliau vienos atkarpos rekonstrukcija magistralėje „Via Baltica“ baigta

Šiandien iškilmingai atidarytas magistralinio kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai („Via Baltica“) ruožas nuo 72,50 iki 79 km. Baigta rekonstruoti antra magistralės „Via Baltica“ nuo Marijampolės iki Lietuvos–Lenkijos sienos atkarpa, kuri prasideda Marijampolės savivaldybės teritorijoje prieš įvažiavimą į Skardupių kaimą, tęsiasi ties Valavičių kaimu, kerta Kalvarijos savivaldybės ribą ir baigiasi ties Trakiškių kaimu.

Viena rekonstruota magistralės atkarpa iškilmingai atidaryta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo susisiekimo ministras Marius Skuodis, Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, Kalvarijos savivaldybės meras Nerijus Šidlauskas, Seimo nariai Andrius Vyšniauskas ir Kęstutis Mažeika, UAB „Fegda“ generalinis direktorius Gediminas Gribulis ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas Gediminas Katinas.

„Nuo Marijampolės iki Lenkijos įgyvendiname vieną didžiausių pastarųjų dešimtmečių projektų – iš esmės plečiame mūsų svarbiausią kelių jungtį su Vakarais. Tai svarbus Lietuvos žingsnis, didinant šalies konkurencingumą, stiprinant mūsų gynybinį ir ekonominį potencialą. O svarbiausia, kad nuo šiol ši kelio dalis yra gerokai saugesnė ir patogesnė eismo dalyviams. Dėkoju visiems prisidėjusiems prie projekto, kad jis įgyvendintas laiku, ir nekantriai laukiu šalia vykstančių tolesnių darbų pabaigos“, – atidarymo renginyje kalbėjo susisiekimo ministras M. Skuodis.

Kalvarijos savivaldybės meras N. Šidlauskas, pasidžiaugęs, kad darbai magistralėje vyksta  sparčiai, padėkojęs gyventojams už kantrybę, pastebėjo, kad „Via Baltica“ plėtra, puikus susisiekimas padės Kalvarijos savivaldybei, kaip pirmajai pasienio savivaldybei, pritraukti verslą, bus įgyvendinami investiciniai projektai.

Apie magistralės svarbą Marijampolės savivaldybės verslui, žmonėms kalbėjo ir Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius K. Podolskis, linkėdamas, kad kitų ruožų statyba vyktų taip pat sėkmingai.

Šis „Via Baltica“ ruožas jau rekonstruotas į keturių eismo juostų automagistralę, automobilių srautai priešingomis kryptimis yra atskirti. Įrengti skirtingų lygių jungiamieji ir apjungiamieji keliai, kurių bendras ilgis – 15 km. Jie išasfaltuoti. Ruože ties rajoniniu keliu Gulbiniškiai–Valavičiai (Ežero g. nuo 72,5 iki 79 km) pastatytas 78 metrų ilgio viadukas, kuriuo galima patekti į Valavičius ir Jungėnus. Kirtus Kalvarijos savivaldybės teritoriją, ties kelio 77-uoju km, galima pamatyti įdomų statinį – 70 metrų ilgio žaliąjį tiltą gyvūnams migruoti, kuris yra pirmas toks statinys Lietuvoje, 110 metrų ilgio tunelinį pravažiavimą ties kelio 78,35 km (Laukų g.). Nutiestame ruože pastatytos akustinės sienelės, kurių bendras ilgis –  apie 0,36 km, įrengtos kitos eismo saugą ir patogų važiavimą užtikrinančios priemonės.

Baigto rekonstruoti ruožo, esančio Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybėse, ilgis – beveik 6 km. Rekonstrukcijos darbai buvo pradėti maždaug prieš metus. Jie kainavo apie 55,8 mln. Eur. Darbus atliko UAB „Fegda“.

„Via Baltica“ rekonstravimo projektas bendrai finansuojamas ES ir LR valstybės biudžeto lėšomis.

Magistralėje „Via Baltica“ tarp Marijampolės ir Lietuvos–Lenkijos valstybių sienos šiuo metu vyksta didžiausi Lietuvos nepriklausomybės laikotarpio kelių infrastruktūros statybų darbai.

III ruožo (nuo 79 iki 85 km) rekonstravimo darbus taip pat planuojama baigti dar šiais metais. Kalvarijos savivaldybės teritorijoje einančioje magistralėje bus įrengtos penkios žiedinės sankryžos apjungiamuosiuose keliuose, pastatyti du viadukai (su krašto keliu Kalvarija–Gražiškiai–Vištytis) ir trys tiltai (ties kelio 83,3 km), tiltai per Šešupę skirtinguose keliuose (automagistralėje ir apjungiamuosiuose keliuose), įrengta daugiau kaip 8 km akustinių sienelių (triukšmo užtvarų) ir kt.

Visas apie 40 km ilgio kelias iki 2025 m. bus rekonstruotas į keturių eismo juostų automagistralę ir pritaikytas tiek civilinėms, tiek karinio mobilumo reikmėms.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika