www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vienas dažniausių nusiskundimų – atliekų išvežimas

Jeigu reikėtų sudaryti aktualiausių problemų, dėl kurių dažniausiai į redakciją kreipiasi gyventojai, penketuką, tai pirmoje vietoje šiandien būtų atliekų tvarkymas. Pastaraisiais mėnesiais daugiausia nusiskundimų gauname dėl problemų, kylančių tvarkant atliekas. Būna, kad šį klausimą į antrą vietą nustumia sunkiai išvažiuojami keliai, nesutvarkytos ar ilgai remontuojamos gatvės. Į trečią vietą pretenduoja skundai dėl blogų medicinos paslaugų ir blogai organizuojamo eismo Marijampolėje.

Kodėl taip sudėtingai sprendžiami šiukšlių tvarkymo reikalai, sunku pasakyti. Galbūt todėl, kad čia dalyvauja labai daug grandžių. Į „Suvalkiečio“ redakciją kreipęsis Marijampolės savivaldybės Trakiškių kaime gyvenantis Gediminas Norkus norėjo papasakoti, kaip bendrovė „Ecocervice“ aptarnauja gyventojus, pasidalinti pastabomis dėl atliekų išvežimo.

Gyventojai stebisi, kas nutiktų, jeigu darbininkai konteinerius paliktų ten, kur rado, o ne bet kaip išstumdytus. Gerdos ŠLYTERYTĖS nuotrauka

Perpildė kantrybės taurę

Pasak G. Norkaus, dar prieš keletą metų dėl atliekų išvežimo jokių problemų nekildavo, bent jau tokių, dėl kurių norėtųsi ieškoti tiesos, pasipasakoti. Išskyrus tai, kad ištuštinę konteinerius „Ecoservice“ darbininkai juos tiesiog nudrebia bet kaip, palieka ir ant važiuojamosios kelio dalies. Žmonės šiukšlių išvežimo dieną turi budėti, kad vos tik ištuštinus konteinerius suskubtų į kelią jų pasiimti.

G. Norkus stebėjosi, negi darbininkams reikėtų daug papildomo laiko tuščius konteinerius gražiai pastatyti kelkraštyje, kaip juos ir rado, užuot palikus išvartytus. Juk yra dirbančių žmonių, kurie negali visą dieną budėti, kol šiukšles išveš ir suskubti į kiemą parsitempti konteinerį. „Kas atsakys, jeigu keliu važiuojantis automobilis sulaužys konteinerį?“ – retoriškai klausė „Suvalkiečio“ skaitytojas.

Dėl netvarkingai atliekų vežėjų paliekamų konteinerių skundžiasi ir kitų vietovių gyventojai. Anot žmonių, konteineriai paliekami bet kaip išstumdyti, išvartyti ant važiuojamosios kelio dalies, aikštelės viduryje ar ant įvažiavimo. Štai Marijampolės Tarpučių gatvės gyventojai skundėsi, kad po atliekų išvežimo grįžę į namus jie negali įsukti automobiliu į kiemą, nes tiesiai ant įvažiavimo būna sustumdyti konteineriai. Gyventojai palieka mašiną gatvėje, eina tvarkyti konteinerių, kad galėtų įvažiuoti į kiemą. Net nuotraukas marijampoliečiai atsiuntė.

Pasigedo kultūringo bendravimo

Marijampolės sav. Trakiškių kaime gyvenantis G. Norkus kreipėsi dėl kitų dalykų. Jį papiktino bendrovėje „Ecoservice“ dirbančių specialistų nepagarba klientams, šiurkštus bendravimas.

Pasak gyventojo, bėdos prasidėjo šių metų rugpjūtį. Rugpjūčio 30-ąją pagal grafiką buvo šiukšlių išvežimo diena. Vyras visus tris konteinerius apie 70 metrų nuo namų 6 val. ryto išstūmė į gatvę. Deja, tą dieną niekas šiukšlių neišvežė. 20 val. jis visus konteinerius vėl parsitempė į kiemą. Rytojaus dieną, tai yra rugpjūčio 31-ąją, G. Norkus paskambino į UAB „Ecoservice“ klientų aptarnavimo skyrių telefonu 800 54113 ir pasiskundė, kad liko neišvežtos mišrios ir komunalinės atliekos. Žmogus sulaukė netikėto atsakymo: „Ne jūsų diena, todėl ir neišvežtos šiukšlės, ko jūs čia ieškote“.

Nustebintas tokio atsako gyventojas peržiūrėjo grafikus ir įsitikino, kad šiukšles tikrai turėjo išvežti rugpjūčio 30 dieną. Taip jis ir pasakė Klientų aptarnavimo skyriuje paskambinęs dar kartą. G. Norkus gavo atsakymą, kad žinute jį informuos, kada bus išvežamos šiukšlės.

Ir iš tiesų žmogus gavo žinutę, kad jį aptarnaus rugsėjo 1-ąją. Prabėgo rugsėjo 1 diena, gyventojas nuo pat ryto vėl į kelią buvo išstūmęs visus konteinerius, bet niekas šiukšlių tądien neišvežė. Pilnutėlius konteinerius jam teko dar kartą parsitempti į kiemą.

Sulaukęs pirmadienio, rugsėjo 4 dienos, G. Norkus dar kartą paskambino į bendrovę „Ecoservice“ sužinoti, kodėl nevežamos šiukšlės. Pasak jo, atsiliepė jau kita moteris ir labai nemaloniai kalbėjo. „Rėkė, elgėsi kaip monstras: „Ko jūs čia skambinėjate, mes turime teisę spręsti problemą per 10 dienų“

Anot gyventojo, teko apsižodžiuoti kaip reikiant.

G. Norkus galvojo, ką reikės daryti – visas dešimt dienų su šiukšlių pilnais konteineriais keliauti prie pagrindinio kelio, tikintis, kad kurią dieną išveš, o vakarais – atgal.

Viskas pasibaigė netikėtai. Tą pačią dieną po keliolikos minučių atvyko atliekas surenkantis automobilis ir konteinerius ištuštino.

– Žinau, kad visko nutinka, mašinos sugenda, darbininkai apserga, bet kodėl to negalima paaiškinti žmoniškai, kodėl klientą reikia žeminti. Tiesiog pasigedau atsiprašymo. Pasakytų „Atsiprašome, problemą išspręsime“ ir viskas būtų pamiršta. Ta arogancija bendraujant su klientais man nepriimtina“,  – sakė gyventojas.

Kiekvieną kritiką vertina rimtai

Skaitytojų išsakytas pastabas perdavėme bendrovės „Ecoservice“ komunikacijai. Gavome „Ecoservice“ regiono logistikos vadovo Andriaus Kardišausko atsakymą.

„Norime padėkoti gyventojams už išsakytas pastabas – kiekvieną atvejį vertiname rimtai, analizuojame, kalbamės su darbuotojais, atliekame reikiamus patobulinimus. Klientus turime aptarnauti pagarbiai, laikantis etikos ir moralės normų. Akivaizdu, kad šiuo atveju taip nebuvo – toks elgesys nesuderinamas su įmonės požiūriu ir numatytais standartais, dėl to labai atsiprašome. Taip pat konteinerius turime aptarnauti laiku, juos paėmus grąžinti į prieš tai buvusią vietą. Konkrečiu atveju dėl neišvežtų atliekų situaciją išsprendėme – konteineriai buvo ištuštinti rugsėjo 4 dieną. Vėlesni atliekų išvežimai jau vyko pagal numatytą grafiką“, – komentavo A. Kardišauskas.

Pasak regiono logistikos vadovo, dėl netvarkingai paliekamų konteinerių, negrąžinant jų į ankstesnę vietą problemos sprendimo bus imamasi papildomų priemonių. Darbuotojams primenamos taisyklės. Yra priimtas sprendimas sumontuoti po tris kameras ant kiekvieno bendrovės automobilio, kad būtų lengviau kontroliuoti vairuotojų ir krovėjų darbą, elgesį, atliekų sudėtį konteineriuose ir pan. „Tikime, kad tai padės gerinti klientų aptarnavimą“, – sakė  A. Kardišauskas.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika