www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Sūduvos gimnazijos bendruomenė gedi Madeiroje žuvusios mokytojos

Šį pirmadienį po rudens atostogų į Sūduvos gimnaziją sugrįžusius gimnazistus, pedagogus, kitus darbuotojus pasitiko mokyklos fojė Madeiroje (Portugalija) žuvusios matematikos mokytojos Danutės Gudynienės nuotrauka, plevenanti atminimo žvakė, mokytojai skirtos eilės. Pirmosios pamokos klasėse pradėtos tylos minute, taip pagerbiant mokytojos atminimą, dalintasi prisiminimais. Po pamokų mokyklos bendruomenė rinkosi į aktų salę, kur už pedagogę sukalbėta malda, prisimintas kartu praleistas laikas.

63 metų Danutė Gudynienė žuvo spalio 29-ąją atostogaudama Madeiroje. Į kelionę ji vyko su savo vyru. Pora į salą buvo atskridusi tik iš vakaro.

Portugalų naujienų portalas „Madeiros salų naujienos“ („Madeira Island News“) skelbė, kad Šiaurės Madeiroje atostogavusią lietuvių porą, norėjusią pasidaryti asmenukę apžvalgos aikštelėje, didžiulė banga nuplovė į Atlanto vandenyną.

style="display:block" data-ad-client="ca-pub-8077967890001014" data-ad-slot="9654008404" data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Vietiniai lietuviai pasakojo, kad ši vieta itin pavojinga, ir siaučiant vėjams jie net neina arčiau vandenyno. Ir tą dieną pakrantėje buvo iškelta oranžinė vėliava, draudžianti ne tik maudytis, bet ir eiti į apžvalgos aikštelę, taip pat ant molo.

Iš tiesų tuo metu, kai marijampoliečių pora vaikščiojo prieplaukoje pakrante ir darėsi nuotrauką, vandenynas buvo ramus. Niekas nesitikėjo to, kas paskui įvyko. Porai lipant laipteliais iš apžvalgos aikštelės staiga atūžė didžiulė banga. Ji priekyje ėjusį vyrą permerkė iki paskutinio siūlelio. Žmona ėjo jam iš paskos. Pasisukęs pasižiūrėti, kaip ji, marijampolietis nustėro – žmonos nebebuvo.

Ją banga nunešė į vandenyną. Po dviejų valandų moters kūną vandenyne pastebėjo nelaimėlės ieškoję portugalų oro pajėgų sraigtasparniu atskridę gelbėtojai. Buvo neaišku, ar moteris užsimušė krisdama į vandenyną, ar nuskendo. Pirminiais duomenimis, moteris užsimušė, kai didžiulė banga ją bloškė į vandenyną. Jos palaikai dar neparvežti. Tikimasi, kad šį šeštadienį lėktuvas parskraidins urną su Danutės Gudynienės palaikais. Tuomet bus galima atsisveikinti su mylima mokytoja.

Rodyti komentarus (1)

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika