www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Užimtumo tarnyba: tempai darbo rinkoje lėtėja, bet situacija išlieka stabili

Spalį darbo rinka tapo pasyvesnė – mažėjo darbuotojų poreikis ir įdarbinimas. Tačiau šalyje didėjo bendras apdraustųjų skaičius ir mažėjo registruotas nedarbas.

Asociatyvi nuotrauka.

Užimtumo tarnybos duomenimis, lapkričio 1 d. darbo ieškojo 146,3 tūkst. asmenų – 1,7 proc. mažiau nei prieš mėnesį. Registruotas nedarbas šalyje siekė 8,2 proc. –  0,1 proc. punkto mažiau nei prieš mėnesį. Nedarbo rodikliai spalį mažėjo 34 iš 60 šalies savivaldybių.

Spalį darbo ieškančių žmonių skaičiaus mažėjimą sąlygojo smuktelėjęs besikreipiančių į Užimtumo tarnybą klientų srautas (1,2 proc., palyginti su rugsėju) ir suteiktas užimtumas – 26,3 proc. daugiau nei prieš mėnesį asmenų dalyvavo aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse.

„Nepaisant mažėjančios darbuotųjų paklausos, situacija darbo rinkoje išlieka geresnė nei prieš metus. Stebimas tiek mažesnis per mėnesį registruojamų klientų srautas, tiek ir didesnis nei pernai įdarbinimas“, – teigė Užimtumo tarnybos stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Vertinant pagal ekonomines veiklas, labiausiai įsidarbinusių klientų  sumažėjo švietimo, apgyvendinimo ir maitinimo bei žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės veiklose. Šį mažėjimą galima sieti su sezoniškumu. Iš viso praėjusį mėnesį pradėjo dirbti 18,3 tūkst. – tai 11,7 proc. mažiau nei rugsėjį.

Nuo metų pradžios tarpininkaujant Užimtumo tarnybai įsidarbino 175,5 tūkst. darbo ieškančių asmenų – 1,5 tūkst. (0,8 proc.) daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

Spalį  darbo paklausa 14,6 proc.  buvo mažesnė nei rugsėjį – darbdaviai Užimtumo tarnyboje įregistravo 14,9 tūkst. laisvų darbo vietų. Palyginti su tokiu pat laikotarpiu pernai, darbo pasiūlymų paskelbta penktadaliu (4,2 tūkst.) mažiau. Labiausiai susitraukė laisvų darbo vietų skaičius kvalifikuotiems darbininkams (-38,3 proc.). Taip pat  16,2 proc.  – nekvalifikuotiems darbininkams.

J. Zemblytės teigimu, šį rudenį darbuotojų paklausa mažėja dėl atidėtų ar pristabdytų įmonių plėtros planų ir, kaip įprastai, dėl darbo vietų sezoniškumo. Mažesnė darbų pasiūla lemia sudėtingesnį ir lėtesnį darbo ieškančiųjų sugrįžimą į darbo rinką, sakė vedėja.

Darbo pasiūlymų skaičius mažėjo visuose sektoriuose, išskyrus nedidelį augimą informacijos ir ryšių, bei elektros, dujų ir garo tiekimo sektoriuose. Labiausiai darbo paklausa susitraukė žemės ūkio ir miškininkystės sektoriuje – beveik du kartus.​ Paslaugų darbuotojų grupėje sumažėjo penktadaliu.

Pirmą kartą nuo praėjusių metų liepos darbuotojų skaičius didėjo apdirbamosios gamybos sektoriuje (+391). Tai sąlygojo kitą gamybą (kalėdinių gaminių dekoravimas, eglės šakų karpymas, gaminių pakavimas ir pan.) vykdančios įmonės gausus darbuotojų samdymas žiemos sezonui.

Lapkričio 1 d. šalyje apdraustųjų / dirbančiųjų buvo 1,47 mln. – 7,5 tūkst. asmenų  (0,5 proc.) daugiau nei prieš mėnesį. Dirbančiųjų skaičius didėjo beveik visuose sektoriuose, išskyrus apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, statybos, žemės ūkio, kasybos ir karjerų eksploatavimo, nekilnojamojo turto operacijų. Šių sektorių darbuotojų skaičiaus mažėjimas susijęs su sezoniniais pokyčiais, pasibaigus vasaros darbams.

Užimtumo tarnyba prie LR SADM

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika