www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Lenkijoje, netoli Varšuvos, iškils 8 aikščių Nacionalinis futbolo centras

Į Nacionalinį futbolo mokymo, tyrimų ir treniravimo centrą investuos apie 90 mln. Eur


Lenkijos futbolo asociacija (LFA) valstybės biudžeto lėšomis statys Nacionalinį futbolo mokymo, tyrimų ir treniravimo centrą Otvocke, 25 km nuo Varšuvos. Statybos planuojamos 2024–2027 m., o investicijos turėtų viršyti 400 mln. zlotų (apie 90 mln. Eur). Lietuvos futbolo federacija (LFF) sveikina kaimyninės šalies sprendimą investuoti į populiariausios pasaulyje sporto šakos vystymą ir planuoja toliau glaudžiai bendradarbiauti su Lenkijos futbolu.
– Nacionalinės komandos turėtų turėti savo „namus”. Šio centro sukūrimas mums bus svarbi investicija, kuri užtikrins optimalų žaidėjų, futbolininkių ir visos sporto šakos vystymo lygį, leis prisijungti prie geriausių Europos federacijų, – sakė Lenkijos futbolo asociacijos prezidentas Cezaris Kuleša (Cezary Kulesza).
Projektas apima daugiafunkcinio Nacionalinio futbolo mokymo, mokslinių tyrimų ir treniravimo centro sukūrimą – jame vyks jaunimo nacionalinių komandų treniruotės, bus atliekami moksliniai tyrimai, diegiami novatoriški metodai ir technologijos, vyks teisėjų ir trenerių mokymai, rengiami tarptautiniai kvalifikaciniai turnyrai, įskaitant futsalą, paplūdimio futbolą, e. sportą ir tekbolą. Bus atsižvelgta ir į neįgaliųjų poreikius.


Lenkijos Nacionalinis futbolo mokymo, mokslinių tyrimų ir treniravimo centras įsikurs 12 hektarų plote Otvocke, kur bus įrengtos septynios aikštelės su žolės danga ir dengta aikštė (salė), taip pat – specializuota futsalo salė, dvi paplūdimio futbolo aikštės (viena iš jų dengta), medicinos centras ir įrangos saugykla. Naujajame sporto komplekse iškils modernus administracinis ir mokymo pastatas su požemine automobilių stovėjimo aikštele, viešbutis ir bendrabutis žaidėjams.


Kompleksinio futbolo centro statybas Lenkijoje teigiamai vertina ir Lietuvos futbolo federacija
– Sveikiname Lenkijos futbolo atstovus su tokiu svarbiu žingsniu futbolo plėtroje. Labai svarbu, kad šio objekto finansavimą užtikrina valstybė – tai reiškia didelį dėmesį futbolo vystymui ir yra geras pavyzdys kitoms šalims, – sako LFF prezidentas Edgaras Stankevičius. – Su Lenkijos futbolo atstovais palaikome ypač gerus santykius, nuolat keičiamės patirtimis ir naujienomis, taip pat organizuojame rungtynes įvairiu lygmeniu, pradedant jaunimo ir baigiant paplūdimio futbolu.
E. Stankevičiaus teigimu, toks centras turėtų būti siekiamybė kiekvienai šaliai: „Prieš kurį laiką teko lankytis ir Frankfurte, kur buvo įkurtas panašaus pobūdžio centras, ten sukurtos sąlygos – iš tiesų įspūdingos. Neabejoju, kad nuo vokiečių neatsiliks ir lenkai. Linkime Lenkijos futbolo asociacijai sėkmės ir kantrybės įgyvendinant šį didžiulį projektą, kuris yra labai svarbus visam regionui.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika