www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pareigų neatlikimu kaltinamų kalėjimo medikų byla – neatversta

Praėjusį penktadienį Marijampolės apylinkės teisme turėjo būti pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Marijampolės kalėjimo gydytojas Gintaras Kėžys ir medicinos darbuotoja Eglė Stumburevičienė kaltinami pareigų neatlikimu, dėl ko Marijampolės laisvės atėmimo įstaigoje 2020 m. vasario 4 d. mirė iš vakaro iš Širvintų rajono atvežtas 38 metų areštuotasis Marius M.

36 metų medicinos darbuotojos stažą turinti marijampolietė Eglė Stumburevičienė dar ir dabar negali patikėti jai mestais kaltinimais. Tuo netiki ir moterį pažįstantys, bendradarbiai, buvę ir esami pacientai, draugai. Bendradarbių, pacientų teigimu, bendrosios praktikos slaugytoja visuomet skubėdavo padėti, kam tik reikėdavo pagalbos.

„Suvalkiečio“ redakcija gavo Marijampolės kalėjime bausmę atliekančių nuteistųjų laišką. Jį pasirašė 34 vyrai, vėliau buvo surinkta dar apie 400 parašų. „Norime nors moraliai palaikyti medicinos sesutę, kurią kažkas bando paversti atpirkimo ožiu. Sesutei Eglei reiškiame širdingą palaikymą, todėl, kad ji to nusipelnė savo darbu, nuoširdumu, rūpestingumu visiems, kam reikia medicininės pagalbos“, – rašė nuteistieji.

Anot jų, tai, kad sesutė nesuteikė pagalbos minimu atveju, visiška nesąmonė. Jiems tas atvejis žinomas, kaip ir žinoma, kad medicinos darbuotoja tądien, kai mirė nuteistasis, padarė viską, kas nuo jos priklausė. Juk buvo ir bendrosios praktikos gydytojas, kuris atsakingas už diagnozės nustatymą. „Eglę Stumburevičienę mes pažįstame nebe pirmus metus. Nebuvo atvejo, kad mums, kaliniams, kilus sveikatos problemoms, ji nepadėtų“, – rašoma laiške.

Penktadienį baudžiamoji byla teisme nebuvo pradėta nagrinėti, nes neatvyko ieškovai ir jų advokatas.
Kitas teismo posėdis numatytas lapkričio 20 dieną.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika