www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kada verta namuose turėti seifą?

Lietuva pamažu ima artėti prie kitų vakarietiškos šeimos šalių, nes vis daugiau žmonių nusprendžia namuose turėti nuosavą seifą ne tik tada, kai jis yra privalomas, kalbant apie ginklų seifą, bet ir kitais tikslais. Seifą įsigyja ne tik turtingų namų savininkai, bet ir eiliniai piliečiai, kurie išskirtiniu turtu negali pasigirti. Saffort internetinė seifų parduotuvė prekiauja sertifikuotais, todėl tikrai patikimais įvairiausių rūšių seifais. Juos perkant taikomos nuolaidų akcijos, kas yra labai patrauklu.

Kokios yra žinomos pagrindinės namų apsaugos priemonės?

Populiariausia namų turto apsaugos priemonė – tai patikimos šarvuotos durys daugiabučių namų butuose. O privačiuose namuose atsargumą mėgstantys jų savininkai į langus montuoja atitinkamus fiksatorius, kurie juos iš lauko pusės apsaugo nuo atidarymo per jėgą. Dar yra naudojamos ir rakinamos langų rankenos. Namams saugoti dar yra naudojama ir signalizacija.

Nors ji vagims ir netrukdo patekti į patalpų vidų, tačiau labai sutrumpina buvimo viduje laiką, tad per kelias minutes plėšikai per keletą minučių nespėja pridaryti daug turtinės žalos. Galimam turto praradimui kompensuoti yra sudaromos ir sutartys su draudimo įmonėmis. Tik jos sutinka apdrausti brangenybės tokiu atveju, jei jos yra laikomos seife. O tai reiškia, kad praktiški žmonės dėl viso pikto pasirūpina įsigyti patikimą seifą.

Kodėl vis dėlto namuose apsimoka turėti seifą?

Šaltu protu pagalvojus peršasi išvada, jog seifas gali būti reikalingas ne tik brangiųjų metalų, brangakmenių, itin vertingų papuošalų laikymui. Juk namuose laikome ir kitokius daiktus, kurių vertingumo įprastais matais neišmatuosi. Tai gali būti ir ypatingą vertę turinčios nuotraukos, artimųjų atminimą saugantys laiškai ir daiktai, kitos rašytinės vertybės, antikvariniai daiktai, numizmatikos ir filatelijos kolekcijos, meno kūriniai, svarbūs šeimos narių asmens dokumentai ir kt.

Seife pravartu laikyti ir turimo nekilnojamo turto registracijos, paveldėjimo ir kitokius dokumentus, įmonių antspaudus, informacijos kaupimo atmintukus su išskirtine informacija, kurios neturėtų matyti pašaliniai žmonės. Ir visa tai yra reikalinga apsaugoti ne tik nuo piktavalių žmonių kėslų, bet ir nuo galimų stichinių nelaimių – gaisro ar potvynio pavojaus.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika