www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

„Suvalkietį“ prenumeruoti galime ir „iš unaro“!

– Aš jau dvidešimt metų prenumeruoju „Suvalkietį“, – sako nuolatinis mūsų skaitytojas G.

Kas yra 20 metų, kai laikraščiui jau tuoj 83-eji? „Suvalkietis“ pradėtas leisti 1941-aisiais balandžio 19 d., kai Europoje vykstančio Antrojo pasaulinio karo dūmai ėmė smelktis ir į Lietuvą. Sunkiems laikams išdidūs mūsų krašto žmonės parodė tam tikrą nemandagų gestą ir „iš unaro“ ėmė prenumeruoti laikraštį.

Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Apie gestus ir didinamus pašto įkainius

Kokius gestus ir kam turėtume rodyti šiandien, kad nebūtų sunaikinta lietuviška spauda, kad tiktokai ir feisbukai su savo leksika ir – neslėpkime – patyčiomis neužaugintų daugiau kaip dviejų sakinių neperskaitančios kartos? Jei, kaip savo žodžiais sako interneto karta, „užsilenks“ laikraščiai, knygos ir apskritai spausdintas žodis, po kurio laiko galėsime minėti ne Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, bet jų išnykimo dieną. 1904 m. gegužės 7-ąją išsilaisvinome nuo lietuviškos spaudos draudimo. Ši data primena sudėtingą, net keturis dešimtmečius trukusį Lietuvos istorijos laikotarpį, kuomet rusų carinė valdžia draudė esminius mūsų tautiškumo ženklus – lietuvišką spaudą, knygų leidybą, laisvą žodį.

Praėjo daugiau kaip šimtas metų – ir vėl iškilo realus pavojus. Skirtumas toks, kad dabar niekas nieko nedraudžia – tiesiog viskas vertinama tik per pinigo prizmę: apsimoka ar neapsimoka. Štai Lietuvos paštui neapsimoka turėti daug laiškininkų, jie atleidžiami, argumentuojant, kad per pastaruosius penkerius metus tradicinių pašto paslaugų apimtys Lietuvoje sumažėjo kone perpus – 47 proc. Todėl ir 2024 m. pašto bendrovė kels leidinių prenumeratos pristatymo įkainius. Tai atbaidys prenumeratorius, jų liks mažiau, tad bus galima atleisti dar daugiau laiškininkų.

„Suvalkietis“ nedidina kainos

Stengiamės, kad toks pašto scenarijus neišsipildytų. Mylime ir gerbiame laiškininkus, kurie atneša jums mūsų laikraštį. Nedidiname laikraščio kainos, dovanojame prenumeratoriams gražias dovanas (jų tokia gausybė šiemet!), stengiamės objektyviai ir kuo įdomiau rašyti,

• kad įtiktume Jums, mieli mūsų skaitytojai, ištikimieji prenumeratoriai ir nauji mūsų gerbėjai;

• kad palaikytume jūsų poziciją, kai jos nepalaiko valdžia ir institucijos.;

• kad primintume, kada laikas sėti krapus ar raugti kopūstus;

• kad solidi, patikrinta bei patikima informacija neleistų abejoti mūsų profesionalumu;

• kad neliktų be dėmesio mūsų keturkojės silpnybės;

• kad pralinksmintume jus, kai už lango niūri pilkuma;

• kad informuotume apie svarbiausius įvykius – ir gerus, ir blogus;

• kad papasakotume apie jūsų talentus, kurie kartais sprogdina netikėtumu mūsų smegenis!

• kad išklausytume ir padėtume, kai kiti neišklauso ir nepadeda;

• kad paskatintume naujoms veikloms, kelionėms ir patirtims;

• kad parašytume apie įdomius, netikėtus ar tikėtus verslus, stiprinančius mūsų kraštą;

• kad patartume, kuo palepinti kūną ir sielą savaitgaliais ir kasdien;

• kad sudrausmintume visokius kenkėjus, niekšelius ir teršėjus;

• kad įkvėptume Jus GYVENIMUI!

• kad galėtume pasakyti: MES MYLIME JUS!

AR MYLIT MUS JŪS?

Nes paštas mūsų nemyli

…ir ginasi, kad „Bendrovė pati nenustato prenumeratos teikimo paslaugos tarifų ir jų kompensavimo mechanizmo – tai daro Vyriausybė”.

Paštas DĖJO ant vištos, dedančios aukso kiaušinius (spaudos leidinių, kurie gali teikti ženklias pajamas tam pačiam paštui). Galime DĖTI ir mes – dėmesio „kompresus“ ant rūpesčių prispaustos jūsų galvos, nuliūdusios širdies, ant vočių ir skaudulių, įsimetusių į žemės ūkį, aplinkosaugą ar energetiką. DĖSIM taip, kad „kompresai“ veiktų.

2024-ieji: viliamės, kad būsime kartu

Marijampolė – septintas pagal dydį Lietuvos miestas. Šalia esanti Kazlų Rūda ir Kalvarija neturi savo laikraščių, tad „Suvalkietis“ kone kiekviename numeryje rašo ir šių savivaldybių skaitytojams. Mūsų nuolatiniai skaitytojai sako, kad prenumerata yra bene vienintelė galimybė apskritai įsigyti laikraštį.

Ar regioninė spauda atlaikys brangstančias laikraščių pristatymo kainas? Tai priklausys ir nuo Jūsų, skaitančių šias eilutes.

Tad nuoširdžiai kviečiame ir 2024-aisiais būti drauge. Ir popierinis, ir elektroninis laikraštis pasieks Jus, kaip įprasta, du kartus per savaitę, tik kitomis dienomis – antradieniais ir penktadieniais.

Ir, kaip įprasta, pirmieji, užsisakiusieji „Suvalkietį“, gaus dovanų – popierinį, gražiomis nuotraukomis iliustruotą visų 2024 metų kalendorių!

Pigiau prenumeruoti „Suvalkietį“ galima keletu būdų: atėjus į redakciją (Marijampolė, Ūkininkų g. 6), užsukus į Kalvarijos knygyną, Dariaus ir Girėno g. 42, ir Kazlų Rūdoje į draudimo kioską prie geležinkelio stoties (Skvero g. 2A). Taip yra todėl, kad „Lietuvos paštas“ 2024 metų periodinių leidinių prenumeratai, kaip ir pernai, taiko 12 proc. pardavimo antkainį. Tai reiškia, kad spaudos leidinius pašte prenumeruojantys skaitytojai už laikraščius ir žurnalus, taip pat ir „Suvalkietį“ mokės 12 proc. brangiau nei redakcijoje. Kitaip tariant „Suvalkietis“ prenumeratoriui metams pašte pabrangsta dešimčia eurų. Kaip ir pernai, mūsų laikraštį jums padės užsiprenumeruoti šauniosios kaimų bibliotekininkės. Ačiū mūsų draugams!

Būkime kartu!

P. S. Ar nepamiršote, kad geriausia kalėdinė suvalkiečio dovana suvalkiečiui – „Suvalkietis“ 2024-iesiems!

„Suvalkiečio“ redakcija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika