www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Už pažado suteikti paskolą slypėjo apgaulė

Virtualiame pasaulyje įvykstančių sukčiavimų dažnėja. Pareigūnų teigimu, nuo 2021 metų sausio iki 2023 metų rugpjūčio beveik trys iš keturių visų atvejų buvo užfiksuoti virtualioje erdvėje, policija vis dažniau registruoja gyventojų pranešimus apie nuo sukčių nukentėjusius interneto tinklalapiuose.

Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Pirmadienį į Vilkaviškio policijos komisariato pareigūnus kreipėsi 48 metų Kybartų gyventoja. Moteris papasakojo, kad prieš savaitę ji socialiniame tinkle „Facebook“ pamatė skelbimą apie suteikiamas paskolas. Moteris ryžosi gauti paskolą, susisiekė su paskolų skelbimo puslapį administruojančiu asmeniu ir sudarė sutartį. Jos buvo paprašyta patvirtinti paskolos suteikimo operaciją su „Smart-ID“ programėle. Tai padarius iš moters banko sąskaitos išgaravo beveik 1000 eurų. Vietoj žadėtos paskolos Kybartų gyventoja patyrė nuostolių.

Antradienio popietę gautas dar vienas su sukčiavimu susijęs pranešimas. Į Marijampolės policijos komisariatą kreipėsi 45 metų moteris. Nukentėjusioji pranešė, jog rugpjūčio mėn. susisiekusi su nepažįstamuoju per sukurtą paskyrą investavo į kriptovaliutas. Sukčius išviliojo 11 506 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika