www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Palengvino politinių kalinių ir tremtinių finansinę naštą

Marijampolės savivaldybės taryba spalio 27-ąją vykusiame posėdyje priėmė sprendimą, palengvinantį tremtinių ir politinių kalinių gyvenimo sąlygas. Sprendime sakoma, kad nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, turintys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išduotą pažymėjimą, važiuotų vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais nemokamai.

Nuo lapkričio 1-osios UAB „Marijampolės autobusų parko“ miesto autobusais politiniai kaliniai ir tremtiniai gali važinėti nemokamai. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Dėmesys visada svarbus

Politiniai kaliniai ir tremtiniai nemokamai miesto autobusais Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimu jau gali važinėti nuo lapkričio 1 d. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės skyriaus prašymą. Jo tikslas – siekti kuo geresnės gyvenimo kokybės ir sumažinti finansinę naštą nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams.

Ši nuolaida taikoma tik UAB „Marijampolės autobusų parkas“ vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininkas  Rolandas Raibikis džiaugėsi, kad Taryba įsiklausė į jų prašymą, kad politiniai tremtiniai ir kaliniai nuo šiol miesto transportu galės važinėti nemokamai. „Nedaug savo skyriuje turime tokių žmonių, registruotų apie penkiasdešimtį, neregistruotų gali būti dar tiek pat, bet jiems tokia lengvata svarbi. Žmonės jau sulaukę garbaus amžiaus, pragyvenimo šaltinis – pensija, tad nemokamas važiavimas miesto maršrutiniais autobusais palengvins tremtiniams, politiniams kaliniams finansinę naštą“, – kalbėjo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininkas.

Pasak R. Raibikio, gražu, kad tokia lengvata priimta būtent šiais metais, kuriuos Seimas yra paskelbęs Tremtinių ir politinių kalinių metais. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės skyrius pagalbos iš Marijampolės savivaldybės administracijos sulaukė ir prieš Vėlines – pasirūpinta, kad Naujosiose kapinėse būtų sutvarkytas Tauro apygardos partizanų memorialas.

Elektroninio bilieto išdavimas ar perprogramavimas nėra sudėtingas

Nemokamu transportu mieste galės važinėti tie gyventojai, kurie turi Nukentėjusio asmens (tremtinio) pažymėjimus, išduotus Genocido ir rezistencijos tyrimo centro. Jeigu gyventojams iškyla kokių nors klausimų, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininkas kviečia juos apsilankyti jų buveinėje Gedimino g. 10, trečiadieniais, nuo 10 iki 13 val.

Uždarosios akcinės bendrovės Marijampolės autobusų parko autobusų stoties viršininkas Jonas Grabauskas sako, kad autobusų parkas yra programiškai ir techniškai pasiruošęs išduoti politiniams kaliniams ir tremtiniams elektroninius bilietus su 100 proc. nuolaida.

„Kortelės išdavimas nėra sudėtingas. Tik patį pirmąjį kartą gyventojai, turintys Nukentėjusio asmens (tremtinio) pažymėjimus, išduotus Genocido ir rezistencijos tyrimo centro, turi ateiti į Marijampolės autobusų stotį prie bilietų kasos langelio. Reikia turėti minėtą pažymėjimą ir asmens tapatybės dokumentą. Juos pateikus, jeigu žmogus jau turi elektroninį bilietą, jam bus perprogramuojama į 100 proc. nuolaidą. Neturintiems, bus išduodami nauji elektroniniai bilietai, kuriems taip pat bus taikoma 100 proc. nuolaida. Beje, ši maksimali nuolaida galioja kol kas važinėjantiems tik miesto autobusais. Jeigu gyventojas jau anksčiau įsigijęs elektroninį bilietą ir į bilieto sąskaitą įsidėjęs pinigų, tarkime 10 ar 20 eurų, turintiems tremtinio ar politinio kalinio statusą, pinigai bus grąžinami. Nebent gyventojas norėtų juos pasilikti ir panaudoti važinėdamas priemiesčio autobusais“, – pasakojo J. Grabauskas. 

Autobusų stoties viršininkas Jonas Grabauskas sako, kad autobusų parkas pasiruošęs išduoti elektroninį bilietą tiems, kuriems suteikta teisė važiuoti nemokamai.

Pasak autobusų stoties viršininko, elektroniniu bilietu naudotis labai paprasta, tereiks jį autobuse priglausti prie komposterio. Vienas toks bilietas, kuriame suprogramuota 100 procentų nuolaida, penktadienį jau buvo paimtas. Bilieto naudojimas neribotas. Po penkerių metų, pasibaigus kortelės išdavimo terminui, politiniams kaliniams ir tremtiniams ji bus pratęsiama automatiškai. Gyventojai, kuriems taikoma ši nuolaida kartu su bilietu turi vežiotis ir Nukentėjusio asmens (tremtinio) pažymėjimus, jeigu tikrintų kontrolė. „Tiems žmonėms, kuriems ateiti į Marijampolės autobusų stotį sudėtinga dėl sveikatos būklės, gali padėti artimieji, atėję prie kasos langelio su tremtinio statusą turinčio žmogaus pažymėjimu, jo asmens tapatybės kortele“, – sakė J. Grabauskas.

Autobusų stoties viršininko teigimu, elektroninis bilietas ne tik patogus klientams, bet naujos galimybės ir Marijampolės autobusų parkui. Jis leidžia nustatyti, kiek autobusais naudojasi keleivių, kiek ir kokiomis lengvatinėmis sąlygomis, kokiais maršrutais yra važiuojančių.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininkas R. Raibikis tikisi, kad ateityje galbūt Marijampolės savivaldybės taryba priims sprendimą, kad ir priemiesčio autobusais nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys galėtų važinėti nemokamai . „Būtų puiku, kad tokios iniciatyvos kiltų ne tik iš mūsų, bet ir iš kitų institucijų. Kartu vertiname Marijampolės savivaldybės administracijos, Tarybos nuolatinę pagalbą ir paramą“, – sakė R. Raibikis.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika