www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Lapkričio 18 dienos „Suvalkietyje skaitykite:

„Eina laikas pasišokinėdamas“

Ketverius metus iki vestuvių „tikrinęsi charakterius“ Lilija ir Ciprijus Adamavičiai darniai žengia jau į šeštą bendro gyvenimo dešimtmetį.

Auksines vestuves šiandien švenčiantys Lilija ir Ciprijus Adamavičiai – žinomi ne tik Akmenynų krašte, kur Juodelių kaime praėjo penki bendro gyvenimo dešimtmečiai. Apie savo pirmąją mokytoją Liliją daug gražių žodžių gali pasakyti buvę mokiniai, dabar jau savo anūkus palydintys į mokyklą, o Ciprijaus akordeono melodijos į gyvenimą palydėjo dešimtis jaunavedžių, jo gražus balsas skamba Kalvarijos kaimo kapelai „Giminės“ ar Akmenynų liaudiškos muzikos kapelai „Akmenėlė“ koncertuojant visoje Lietuvoje. „Taip ir eina laikas pasišokinėdamas“, – geros nuotaikos nestokoja 74-erių vyras.

Žemdirbiai klausia – kodėl?

Ūkininko Juozo šeima, ankstesniais metasi mokėjusi 500–600 eurų žemės mokesčio už žemės ūkio paskirties žemę, šiemet turėjo gerokai patuštinti sąskaitą – priskaičiuota 3000 eurų. Juozas sako, kad Registrų centras „iš oro“ atliko masinį žemės vertinimą, kad kuo daugiau papildytų biudžetą. Kitas ūkininkas, anksčiau mokėdavęs 250 eurų, šiemet žemės mokesčiui turėjo atiduoti 500 eurų. „Iš esmės tai nėra labai dideli pinigai, bet kodėl – dvigubai?“ – retoriškai klausė jis. O sodų bendrijoje gyvenantis Giedrius nesijaudina: anksčiau mokėdavęs šešis eurus, šiemet už savo septynis arus mokėjo septynis eurus.

„Ūkininkavimas man – hobis“

Andrius Klimatis sako, kad bebrai darbuojasi ir jo žemėse.

Kalvarijos savivaldybė Derliaus šventės metu apdovanojo sėkmingai ūkininkaujančius savo krašto žmones. Už sėkmingą ūkininkavimą ir pažangų augalininkystės vystymą apdovanotas ir Andrius Klimaitis – trečios kartos ūkininkas. Andrius sako, kad ūkininkavimas maitino senelę (tėtukas anksti mirė), vėliau – ir mamą, ir jį su seserimi, kai abu mokėsi ir studijavo – tada beveik visas maistas užaugdavo nuosavame ūkyje (šeima augino ir gyvulius). „Tai kaip netęsti šios tradicijos?“ – retoriškai klausė pašnekovas.

Marijampoliečiai prisijaukino elektroninius bilietus

Robertas Dobrovolskis tiki, kad ateityje 80 proc. keleivių naudosis elektroniniu bilietu.

Nuo rugsėjo 1 dienos Marijampolės autobusų parko miesto ir priemiesčio autobusuose startavusi elektroninio bilieto sistema, kuomet už pavežėjimą galima atsiskaityti elektroniniu būdu, vis populiarėja. Ši naujovė leido ne tik modernizuoti transporto paslaugas, bet ir sumažinti grynaisiais pinigais atliekamas operacijas, sutaupyti pinigų ir laiko.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika