www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Nepajudinama „Takeši pilis“

Kai spalio viduryje „Suvalkietyje“ Turto valdymo skyrius paskelbė informaciją apie viešuosiuose aukcionuose parduodamą nekilnojamąjį turtą, marijampoliečiams ypač užkliuvo informacija apie parduodamas patalpas R. Juknevičiaus g. 24 ir 26 namuose.

„Kodėl Savivaldybė pardavinėja šias patalpas?“, „Ką ruošiamasi daryti su tuo bendrabučiu?“, „Kodėl jis neremontuojamas?“, „Ar nesiruošiama nugriauti tą baisuoklį pastatą?“

R. Juknevičiaus g. 24 ir 26 namai miesto tikrai nepuošia. Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Iš tikrųjų, pastebimai gražėjančioje R. Juknevičiaus gatvėje stūksantys pastatai akis bado ir saviems, ir pro šalį važiuojantiems. Vien pažiūrėjus į jį nuo turgaus pusės nemaloniai nuteikia skurdo akimis spoksantys langai, apšepusios, apsilaupusios sienos. Visgi kur kas baisesnis vaizdas pasitinka užėjus vidun. Nedažytos, tamsios laiptinės, koridoriai, išdaužytos bendrų virtuvių ir prausyklų įrangos, išlaužytos kambarių durys ir tvyrantis nemalonus tvaikas. Tik vienoje šios, „Takeši pilies“ vardą gavusios, buveinės dalyje – rakinamos koridoriaus durys, o už jų – tvarkingi gyventojų butai.

Ne kartą dėl siaubingų gyvenimo sąlygų, nevaldomo asocialių žmonių, dažniausiai čia atsirandančių nežinia iš kur, gyvenimo būdo, buvo informuoti ir žurnalistai. Kai po vieno apsilankymo tame bendrabutyje Savivaldybės vadovų klausėme, ar nesiruošiama šių namų tvarkyti, kad negadintų miesto vaizdo, buvo atsakyta, kad bendrabutyje nemažai butų turi savininkus, kurie nežinia kur gyvena. Tai trukdo kapitaliniam pastato remontui. Buvo pasvarstyta apie tų butų išpirkimą, kad būtų galima imtis tolesnių veiksmų.

Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja Birutė Domarkienė, paklausta, ar daug atsirado norinčių R. Juknevičiaus g. 24 ir 26 namuose įsigyti aukciono būdu parduodamas patalpas, pastebėjo, kad atsakyti į klausimą, ar yra perkančių, negali, nes aukcionai dar tik vyks lapkričio 15–16 ir 22–23 dienomis.

– Marijampolės savivaldybė daugiabučiame name R. Juknevičiaus g. 24, kuriame iš viso yra 114 butų, turi tik 21 butą, o daugiabučiame name R. Juknevičiaus g. 26 – 20 butų iš esančių 90, – sako Turto valdymo skyriaus vedėja. – Nemažai butų yra prastos būklės ir nėra tinkami gyventi, nes neatitinka reikalingų normų (gaisrinės saugos, higienos ir pan.). Taip pat nėra galimybės bendrabučių tipo kambarių pertvarkyti į butus. Tokių būstų finansiškai neapsimoka remontuoti, todėl Savivaldybė juos parduoda viešojo aukciono būdu.

Kaip teigia B. Domarkienė, parduodamą turtą gali įsigyti ir gretimų patalpų savininkai, jei tik turi tokį norą ir dalyvauja aukcione. Gautas lėšas už patalpų pardavimą, Savivaldybė investuos į socialinio būsto plėtrą ir įsigis tinkamus gyventi butus.

– Kaip jau minėta, Savivaldybė turi tik dalį patalpų, taip pat visiems yra žinoma, kad sprendimai dėl daugiabučio renovacijos, remonto ar kitokio tvarkymo yra priimami patalpų savininkų balsų dauguma, – primena Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja. – Dabartiniu atveju, Savivaldybė negali priimti sprendimo už kitus asmenis, kurie šiuose daugiabučiuose yra įsigiję patalpas. Savivaldybė, būdama tik dalies būstų savininkė, negali nuspręsti už kitus savininkus dėl namo ateities, tam reikalingas daugiau nei pusės butų savininkų raštiškas pritarimas.

Savivaldybė visuomet skatina daugiabučių namų atnaujinimą ir tam pritaria, jei tik to pageidauja patalpų savininkai (jų dauguma). Kitaip sakant, jeigu šiuose daugiabučiuose patalpas turintys savininkai norėtų namus modernizuoti, atliktų tam reikalingus veiksmus ir neturėtų įsiskolinimų (tai yra svarbi sąlyga gaunant reikiamą finansavimą namo modernizavimui) – Savivaldybė tokią idėją palaikytų, – sako B. Domarkienė.

Taigi, ar „Takeši pilis“ nepajudama stovės per amžių amžius, ar kada nors bus „užgrobta“ naujų investitorių, kurie sugebės išpirkti šį „turtą“, priklausys nuo jos dabartinių savininkų. O kol kas namas-vaiduoklis toliau saviems ir svetimiems akis badys savo išore ir vidumi.

Rodyti komentarus (1)

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika