www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Šios švenčių laukimo tradicijos populiarumas tik auga: kodėl ją verta puoselėti visiems?

Advento kalendorius – tai beveik mėnesio trukmės ritualas, skirtas skaičiuoti dienas iki Kalėdų. Kiekvieną dieną atveriamos naujos durelės, už kurių slepiasi maža paslaptis: dovanėlė, šokolado gabalėlis, galvosūkis ar paveikslėlis. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pažymi, kad tai – jau antrą dešimtmetį Europoje skaičiuojanti tradicija, o bėgant laikui jos įvairovė vis auga.

Advento kalendorius.

Kaip atsirado advento kalendorių tradicija? 

Tikriausiai daugeliui žinoma, jog advento kalendorių tradicija kilo iš krikščioniškojo advento laikotarpio. Šis laikotarpis paprastai prasideda ketvirtąjį sekmadienį prieš Kalėdas ir trunka keturias savaites. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva teigia, kad tai – itin sena tradicija su giliomis šaknimis, neprarandanti savo aktualumo ir šiandien.

„Advento kalendorių tradicija atsirado dar  XIX a. Vokietijoje. Tai buvo paprastas būdas vaikams skaičiuoti dienas iki Kalėdų, kai už kiekvienų durelių buvo po religinį paveikslėlį ar Biblijos eilutę. Ši idėja išpopuliarėjo ir bėgant metams plėtėsi: vėliau pasirodė pirmieji spausdinti advento kalendoriai su mažomis durelėmis, kurias reikėjo atidaryti. Šiuose ankstyvuosiuose kalendoriuose taip pat dažnai buvo vaizduojami religiniai paveikslėliai arba scenos“, – pasakoja ekspertė.

Advento kalendorių tradicija gyvuoja ir toliau

Dar vėlesni advento kalendoriai tapo panašesni į tuos, kuriuos dabar matome prekybos centruose. Prekybos tinklo komercijos operacijų vadovė pažymi, kad tai labai gili tradicija, tačiau suteikianti daug džiaugsmo laukiant švenčių, tad pats kalendorius jau seniai yra peržengęs tik religinių motyvų ribas, o juos mėgsta įvairių kultūrų žmonės.

„XX a. viduryje advento kalendoriuose po durelėmis imta dėti šokolado ir kitų smulkių skanėstų, taip pritraukiant platesnę auditoriją. Šiandien advento kalendorių būna visokių formų ir temų. Įvairių kultūrų žmonės dabar jais mėgaujasi kaip smagiu ir šventišku būdu skaičiuoti dienas iki Kalėdų. Advento kalendoriai tapo populiaria šventine tradicija daugelyje namų ūkių, o jų dizaino ir turinio įvairovė kasmet vis didėja. Šiandien dažnuose namuose po kalendorių turi ne tik vaikai, bet ir tėvai“, – sako O. Suchočeva. 

Ekspertė įsitikinusi, kad advento kalendorių verta turėti dėl to, kad jis gali suteikti šventiniam laikotarpiui džiaugsmo, jaukaus laukimo jausmą ir puoselėti šeimos tradicijas. Jis tarnauja kaip apčiuopiamas atgalinis laiko skaičiavimas iki Kalėdų ir suteikia jaudulio, nes kiekviena diena atneša naują staigmeną ar skanėstą. 

Informacija iš pranešimo spaudai

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika