------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Atsisveikinta prancūzišku „Iki pasimatymo“

Didelėje jaukioje erdvėje ir ant kėdžių, ir ant žolės įsitaisė šimtai klausytojų...Paskutinį birželio vakarą, sekmadienį, marijampoliečiai gausiai susirinko į Marijonų vienuolyno sodą, kur vyko baigiamasis penktojo Šv. Jurgio meno sezono koncertas. Dešimtasis.
Per daugiau nei mėnesį buvo daug progų patekti į skirtingų epochų, įvairiausio žanro muzikines erdves ir jomis gėrėtis. Šio festivalio pabaigai – solidi premjera Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje: Jono Tamulionio „Lietuviškasis Requem“ su Lietuvos nacionaliniu orkestru, diriguojamu Juozo Domarko, solistais (koncertą filmavo Lietuvos televizija, tad turėsime progos jį išgirsti ir pamatyti).
O dar po dienos – minėtasis prancūziškos muzikos koncertas. Beveik dvi valandas kur tik kas sumanė įsitaisę klausytojai negailėjo aplodismentų atlikėjams, pateikusiems margą, žaižaruojančią prancūziškos muzikos puokštę – nuo operos iki tarsi lengvų, bet jausmus drumsčiančių šansonų, nuo operetės iki miuziklo… Visa tai – Vytauto Didžiojo universiteto orkestro, vadovaujamo Jono Janulevičiaus ir solistų dovana marijampoliečiams. O prancūziška žaisme ir aistromis su orkestro muzikantais žaižaravo solistės Kristina Zmailaitė, Dalia Kužmarskytė ir Evelina Sašenko bei akordeonistas Nerijus Bakula. Koncertą vedė dažnas mūsų švenčių svečias aktorius Gintaras Mikalauskas.
Festivalio sumanytojas ir organizatorius Edmundas Seilius pabaigoje dėkojo visiems, buvusiems ir šį vakarą, ir visą birželį įvairiose miesto erdvėse, o rėmėjams (jų nemažas būrelis) įteikė padėkas. Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda pasidžiaugė didele muzikos švente, pabrėždamas, kad tokiuose renginiuose dalyvaudami augame kiekvienas, o tai reiškia – auga ir visa Marijampolė.
…Atsisveikinta „iki pasimatymo“, nes minčių, anot Edmundo Seiliaus, jau yra trejetui metų į priekį…
Lina VOLUNGYTĖ
Autorės nuotrauka

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.