------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Baltieji advento sapnai... (Parodos)

Keletas parodos autorių su lankytojais ruošiasi peržengti sapnų karalystės slenkstį...…kuriuose gali braidžioti po pusnynus, atrasti savo vaikystės džiaugsmų ir liūdesio šukes ar dar visai gražų (nepaisant solidaus amžiaus) arkliuką ar kitą žaislą; čia gali nuskęsti samanų pataluose, o pabusti ant šilko pagalvėlių – kaip princesė. Gali tik akis paganyti, bet gali ir sustoti, įsižiūrėti, pajusti paslaptingą dvelksmą… Pastaraisiais metais prieš didžiąsias metų šventes mums vis trūksta baltumo – pašykšti jo gamta.
Ir jau ne pirmą kartą išradingosios „Mūzos“ klubo moterys bent keletui savaičių padovanoja žiemos (ir ne tik) viziją ir… iliuziją.
„Kalėdiniai sapnai“ – taip vadinasi šių metų paroda. Joje savo išmonę, rankų miklumą ir subtilų skonį į vieną didžiulį kūrinį sujungė Rita Dijokienė, Parodos kampelis – tik vienas iš daugelio skirtingų.Ernesta Boželytė-Liobienė, Gitana Vyšniauskienė, Danguolė Kučinskienė, Kristina Venslauskienė, Rasa Michailovienė, Birutė Labutytė ir Onutė Surdokienė. Visos marijampolietės, o prie jų sumanymo ir darbų puikiai dera viešnios – fotografės Jūratės Vilkelės didelio formato nuotraukos, kuriose į paslaptingą pasaulį kviečia elfai…
Klubo vadovė O. Surdokienė, kviesdama į kelionę po sapnų pasaulį ir sveikindama su paroda, sakė: „Atidaroma šiuo, ypatinguoju, advento laiku ji ypatinga, ir kiekviena iš joje dalyvaujančių autorių yra taip pat ypatingos, nes visos unikalios, išskirtinės kūrėjos. Tokie pat išskirtiniai, atpažįstami pagal braižą ir kiekvienos darbai. Tad juo smagiau, kad rastas bendras vardiklis, jungiamoji grandis – šiemet tai sapnų gaudyklės.“ Tai jos padėjo „sugaudyti“ fantazijos šuorus, ilgas kruopštumo valandas, netikėtus minties vingius, ir ruoštasi tam buvo ilgai – nuo pat vasaros… Popierius ir siūlai, gamtinė ir įvairios kitos medžiagos, veidrodžiai, stebuklingos lempos, originalūs autoriniai žaislai ir daug švieselių – viskas susipina ir kviečia atsikvėpti, pafantazuoti (o gal ir pabandyti?) pačiam.
…Ir nežiūrėkite skeptiškai į sapnų gaudykles – stebuklingieji švenčių vakarai ir naktys dar tik artėja… O paroda Kultūros centro antrame aukšte veiks iki sausio 11 dienos.
Nijolė LINIONIENĖ

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.