------------------------------------
190px
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Būta, gyventa: miestas 1975–1990 metais (Parodos)

Romo Linionio archyve – tūkstančiai negatyvų, liudijančių apie mūsų buvusį gyvenimą. „Tikrai ne patį blogiausią“, – sako parodos autorius. „Laikas – kaip vanduo – atbėga laukiamas, belaukiant ir nubėga, nespėjus juo atsigaivinti ir pasidžiaugti… Vis žiūrėdamas ateitin paskui ir nebesuvoki: buvo dabartis ar ne, gal viskas tik praeitis… O jei praeities nesinori prisiminti (ar niekas neprimena), kas belieka?
Fotografija (dokumentinė) yra ta sritis, kai užfiksuotas vaizdas iš karto tampa praeitimi. Skirtumas tik tas, kad tai – tikras, faktinis sustabdytas gyvenimo ar vyksmo momentas laike. Tuomet, kai fotografuoji, gal tai visai eilinis vaizdelis, bet po 30 ar 40 metų viskas atrodo kitaip. Amžininkams norisi pažvelgti atidžiau – gal atrasti Miestas buvo visoks...save, gal pažįstamus takus ar namus, kur patirta daug džiaugsmo ir kurių jau seniai nebėra… Viskas, kas išgyventa, užfiksuota – nesvarbu, buvo blogai ar gerai – viskas yra istorija. Ir mes, išbraukdami iš savo atminties kažkokį laiko tarpsnį, negalime tų vaizdų ir faktų ištrinti iš fotojuostos ar sidabru dengtos fotografijos. Laimei, ne taip, kaip skaitmenos amžiuje, kai pakanka vieno, kartais neatsargaus, spustelėjimo ar brūkštelėjimo.“
Tai fotografo Romo Linionio mintys, su kuriomis gali susipažinti parodos „Būta, gyventa…“ lankytojai.
Panašiomis įžvalgomis autorius dalijosi ir atidarymo, į kurį susirinko gausus marijampoliečių būrys, metu. Ne vienas atėjusiųjų dar prisimena miestą tokį, koks liko nespalvotose fotografijose, kitiems tai buvo, kaip sakė parodą pristačiusi Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos darbuotoja Loreta Skinkienė, netikėti atradimai…
Paroda veikia bibliotekos mažojoje salėje antrame aukšte.
„Suvalkiečio“ informacija
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.