------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Dainos iš šiaurės Italijos skambėjo Lietuvoje

Italų chore dainuoja apie dvi dešimtis trijų kartų vyrų (vadovas Alesio Lavina dešinėje). Vilnius, Marijampolė, Kalvarija – toks vyrų choro „Monte Dolada“ iš šiaurės Italijos antrosios viešnagės Lietuvoje maršrutas. Nedidelio Alpago miestelio kolektyvas kūrinius atlieka a capela (be instrumentinio pritarimo), jo repertuare ir šio krašto dainos, ir klasika, ir daug sakralinės muzikos. Su šiuo kolektyvu svečiuodamasis Italijoje susidraugavo Kalvarijos choras „Sonantem“, vadovaujamas Ausmos Sakalauskaitės. Alpagas taip pat yra tarp Kalvarijos savivaldybės bičiulių.
Susitikę su kalvarijiečiais Vilniuje svečiai iš Italijos pirmąjį koncertą drauge su „Sonantem“ choru surengė Vilniaus arkikatedroje. Į antrąjį koncertą jau buvo kviečiami marijampoliečiai. Kultūros centro dailės galerijoje vėloką vakarą susirinko gausus klausytojų būrys. Pasveikinimas svečiams – Česlovo Sasnausko choro atliekama „Kur bėga Šešupė“ bei vadovo Mindaugo Radzevičiaus sveikinimo žodžiai itališkai. Svečius pasveikino Kultūros centro direktorės pavaduotojas Ričardas Bagdanavičius.
Skambėjo daug to krašto, iš kurio choras atvyko, dainų, kiek­vieną jų pristatė kolektyvo vadovas Alesio Lavina (Alessio Lavina). Daug dainų apie kalnus, nes su jais susijęs visas šio krašto gyvenimas, apie mėnulį, meilę ir draugystę – rimtai ir su humoru, apie kasdienybę ir sunkius darbus… Skambėjo liaudies dainos ir kompozitorių Koncertu susidomėjo įvairaus amžiaus klausytojai.kūriniai. Pabaigoje – visiems žinomas vergų choras iš operos „Nabukas“ – ir netikėtai, beveik iš karto, glaudžiai sustojusių svečių „Lietuva, Tėvyne mūsų…“ Gražiausia lietuvių kalba. Žinoma, susirinkusieji pritarė.
Dėkota nuoširdžiais plojimais, Alpago meras Umberto Sokala (Umberto Soccala) dėkojo Marijampolės savivaldybės vadovams ir Kultūros centrui už galimybę koncertuoti šiame mieste, pasikeista dovanomis.
O praėjusį šeštadienį „Monte Dolada“ jau buvo Kalvarijos choro svečiai. Įspūdingas koncertas kartu su „Sonantem“ surengtas sinagogoje.
„Suvalkiečio“ informacija
Redos BRAZYTĖS nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.