------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Festivalį pradėjo birbynė, sekmadienį – džiazas

Aplodismentai ir gėlės – klausytojų padėka už originalų koncertą. Spalio 12-ąją Beatričės Kleizaitės menų galerijoje Kerolės Robinson (Carol Robinson) soliniu koncertu prasidėjo V tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis „Medynės“. Jo sumanytojas ir organizatorius Darius Klišys, sveikindamas į pirmąjį koncertą susirinkusius klausytojus pasidžiaugė, kad festivalis tebegyvuoja – ir tai ne vien organizatorių dėka: net ir turint gražiausių idėjų joms įgyvendinti reikia materialiųjų dalykų.
Jis padėkojo rėmėjams bei part­neriams ir pristatė viešnią – Paryžiuje gyvenančią ir kuriančią amerikietę, klarnetininkę bei kompozitorę, kuri kone vienintelė iš užsienio atlikėjų daugybę kūrinių atlieka birbyne. Šie virtuoziški muzikantai žada panardinti į muzikos gelmes...Mūsų liaudies instrumentu festivalio viešnia susižavėjo seniai, o į Marijampolę ji atvežė specialią programą. Birbybė skambėjo ir su elektronine muzika, programoje – kelių užsienio kompozitorių bei pačios atlikėjos kūriniai. Prieš kiek­vieną kūrinį klausytojai išgirdo ir jo gimimo istoriją.
Antrasis „Medynių“ koncertas – sekmadienį, spalio 20 d. 18 val. taip pat Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje.
„Gelminė melodija“ – taip pavadintą koncertinę programą pristatys džiazo ketveriukė iš Varšuvos. Džiazo improvizacijų gelmėse klausytojus žada panardinti violončele, saksofonu, mušamaisiais ir Hamondo vargonais virtuoziškai grojantys atlikėjai. Išskirtinis šios programos bruožas – muzikantai atsisako bet kokių elektroninių efektų, garso moduliacijų, išnaudodami visas įmanomas akustines savo instrumentų savybes.
Lina VOLUNGYTĖ
Romo LINIONIO ir organizatorių nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.