------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

J. Tumo-Vaižganto 150-ųjų gimimo metinių minėjimas

*2019-ieji Seimo yra paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. Šios vienos ryškiausių XX a. asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjo, lietuvių prozos klasiko, kritiko kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų. Šiemet visoje šalyje vyksta renginiai, skirti jo 150-osioms gimimo metinėms.
Balandžio 18 dieną Kauno r. Piliuonos gimnazijoje įvyko renginys „Laimės ieškojau kitiems, o tapau laimingas pats…“, skirtas šiam rašytojui, kultūros veikėjui, kunigui paminėti. Renginio tikslas – didinti lietuvių kalbos ir literatūros prestižą, ugdyti literatūros suvokimą, puoselėti humanitarinę kultūrą, gilinti lietuvių kalbos, literatūros ir istorijos žinias, skatinti mokinių domėjimąsi tautos kultūra. Siekdamos puoselėti mokinių bendradarbiavimą ir bendravimą, taip pat mokyklų bendradarbiavimą keičiantis patirtimi, ugdyti bendrąsias ir dalykines kompetencijas, renginio organizatorės (mokyt. Dalė Bubelienė, Dana Stankevičiūtė, Elena Vainiūnaitė, Nijolė Žitkauskienė) dalyvauti pakvietė Birštono gimnazijos (mokyt. Asta Frevičienė, Daina Vyšniauskienė), Kauno Rokų pagrindinės mokyklos (mokyt. Vanda Mažeikienė) ir Marijampolės sav. Sasnavos pagrindinės mokyklos (mokyt. Stefanija Navickienė) mokinius bei mokytojus.
Skambėjo dainos, kurias atliko Piliuonos gimnazijos mokiniai, Vaižganto apsakymo „Valiulio pasakos“ ištrauką perskaitė Sasnavos pagrindinės mokyklos 5–9 klasių mokiniai, nuskambėjo būgnų ritmai. Mokinių komandos atliko kūrybingumo reikalaujančias užduotis, susijusias su Vaižganto asmenybe ir kūryba.
Renginyje „Laimės ieškojau kitiems, o tapau laimingas pats…“ dalyvavo aktorė ir rašytoja Doloresa Kazragytė, kuri susirinkusiems ne tik paskaitė Vaižganto kūrinio ištrauką, bet ir šmaikščiai papasakojo apie kasdieninę aktorės duoną, o atsisveikindama visiems renginio dalyviams palinkėjo: „Visada turėkite sparnus, kuriais galėtumėte kilti, skristi ir siekti svajonių…“

Virginija MIKŠTAITĖ
mokytoja, renginio organizatorė
Nuotrauka iš asmeninio albumo

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.