Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

„Jie visi išglostyti ir išmyluoti...“ (Vardai ir veidai)

Daiva Caunė – ne tik grožio salono įkūrėja ir savininkė, bet ir interjerinių žaislų kūrėja.Marijampolietė Daiva Caunė miesto centre esančio grožio salono „Redeina“ įkūrėja ir savininkė, jau daugiau nei dvidešimt metų rūpinasi moterų ir vyrų šukuosenomis. Grožio sritis ją traukė nuo mažens, todėl niekada nekilo abejonių kokią profesiją pasirinkti.
Liūdesys, vienatvė, ilgesys... Ach, kokie žmogiški jausmai.Kirpėjos veiklos apimtis – ne tik gerai išmanyti darbo technologiją, parinkti reikiamas priemones. Dar reikia nuolat tobulėti, domėtis mada ir profesijos naujovėmis. Daiva sako, kad jeigu myli savo darbą, visa tai ne vargina, o suteikia energijos.
Kaip ir kiekvienas kūrybingas žmogus, savo gyvenimą dalijantis tarp darbo ir pomėgių, Daiva taip pat turi savo slaptąją kertelę. Kirpyklos kėdėje sėdėdamas klientas nė neįtaria, kokiame pasaulyje po darbo ir laisvalaikiu gyvena ši moteris. Tas pasaulis ir moteriškai žavus, ir vaikiškai pasakiškas, nes užvėrusi kirpyklos duris Daiva tampa tekstilinių lėlių ir meškiukų kūrėja.
„Megzti ir siuvinėti mėgau nuo vaikystes. Nelabai ir atsimenu, kada to amato išmokau… Rankdarbių atlikimo technika tampa vis įdomesnė, anksčiau mokydavausi iš žurnalų, o dabar internete yra begalė įvairiausių pavyzdžių ir informacijos. Smagu, kai savo rankdarbių aprašymais vieni kūrėjai dalijasi su kitais, mokosi, pataria. Internete susiradau daug bendraminčių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio“, – sako pašnekovė.

Šiam meškinukui beliko tik paryškinti nosytę.Nuotaikingos meškutės-lėlės.Prieš 5 metus susidomėjusi tekstilinėmis lėlėmis, Daiva praleido ne vieną bemiegę naktį, kol galėjo pasidžiaugti pirmaisiais rezultatais. Ji sako, kad lėlininkystė yra begalinė, neišsemiama fantazijos sritis. Siūtų lėlių kolekciją po kurio laiko ji papildė ir lipdytomis iš polimerinio molio. O vėliau kūrybiniai ieškojimai paskatino siūti ir meškiukus. „Tai labai malonus užsiėmimas, kruopščiai atsirenku audinius, kailiukus… Daugelį medžiagų siunčiuosi iš Vokietijos. Visas detales, siūles siuvu rankomis, prikimšus meškiuką formuoju jo snukutį, derinu rūbelius. Neturiu mylimiausio žaislo, jie visi patys gražiausi, visi išglostyti ir išmyluoti, kiekviename iš jų yra dalelė manęs“, – kūrybos džiaugsmais dalijasi lėlininkė, neseniai pradėjusi savo meškiukams suteikti kitokią išraišką. – Pradėjau lipdyti meškiukus-lėles, pasakų pasaulyje jos vadinasi Teddy doll. Meškiukas lėlės veideliu – nauja žaislų linija. Dabar pas mane gyvena jie visi: meškiukai, meškiukai-lėles ir lėlytes. Visi skirtingi, visi mieli ir nešantys džiaugsmą, gerą nuotaiką. O svarbiausia – pagaminti su meile.“
Prieš dvejus metus Marijampolės kultūros centre Daiva Caunė surengė savo meškiukų ir lėlių paro­dą, o pavasarį vykusioje Suvalkijos kūrėjų fotosesijoje „Laumių pasaka“ pristatė savo prekinio ženklo „D&D Toys“ interjerines lėlės-meškinus.

Aldona KALINAUSKIENĖ
Nuotraukos iš pašnekovės albumo

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.