------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Kazliškių bardų scena atgimsta! (Sūduvos krašto etnokultūros akcentai)

Ugninis žaltys nušvietė rugpjūčio vakarą...Labai pasikeitė Kazliškių kaimo (Kazlų Rūdos seniūnija) kraštovaizdis: dar prieš 40–50 metų čia gyveno vietos žmonės, augino gyvulius, vešėjo pievos ir javų laukai, o vienintelis kelias nebuvo apaugęs didžiuliais medžiais ir krūmais… Dabar kitaip: senieji gyventojai iškeliavo ir jau tikroje girioje kuriasi naujakuriai, pavargę nuo miesto šurmulio mėgaujasi tyla, ramybe. Kas nors gali pamanyti: tikras užkampis, tačiau rugpjūčio mėnesį į šį, atrodytų, pamirštą žemės kampelį iš visų Lietuvos kraštų plūsta žmonės. Vieni – automobiliais, kiti – traukiniu iki Kazlų Rūdos, o po to keletą kilometrų eina pėsčiomis. Kokia Kazliškių trauka?
2004 metais muzikanto ir mokytojo Agniaus Rušio dėka gimė festivalis „Bardų naktys“ (vėliau pavadintas „Baltos naktys“), prasidėjęs klojime ir vėliau tapęs didžiule švente, kvietusia žmones iš visos šalies. Tokiam nepaprastam renginiui jau reikėjo scenos. Ir 2003 metais susikūrusiai Kazliškių kaimo bendruomenei, vadovaujamai Kęstučio Kirnos, tai nebuvo neįveikiama užduotis: scena pastatyta 2008-aisiais. 2011 metais įkurtas Kazliškių jaunimo klubas „Largo“, rengiantis gyvos muzikos festivalį „Ką galvoja muzika“. „Largo“ savo veiklą kreipia į visos Lietuvos muzikinę ir kūrybinę kultūrą, organizuoja koncertus, seminarus, spektaklius, poezijos skaitymus, dailininkų plenerus.
Ne kiekvieni metai būdavo sėk­mingi žiūrovų gausa. O kadangi per Žolinę (prieš šią šventę vykdavo festivaliai) visada pliaupia lietus, šiemet nuspręsta į šventę žmones kviesti rugpjūčio pradžioje.
Naujasis bendruomenės pirmininkas Ričardas Martinkus kvietė atvykti į Kazliškius, dainuojamosios poezijos vakarą „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ rugpjūčio 3 dieną – kvietė šeimas su vaikais ir draugais. Ir šios muzikos fanai važiavo automobiliais, dviračiais, keturračiais, ėjo pėsti. Tik atvykusieji, o ypač R. Martinkus, pasigedo dabartinių Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos atstovų, Tarybos narių, nes buvusieji miesto vadovai ir domėjosi, ir dalyvavo, ir rėmė tokias gražias iniciatyvas. Šiemet nei dalyvavo, nei rėmė… Tačiau bendruomenė rado išeitį: pagelbėjo uždarosios akcinės bendrovės „Migva“, „Kirvilė“, „Jūrės medis“, „Remavita“.
…Tikrai verta buvo nepatingėti ir išsiruošti į bardų pamėgtą Kazliškių kaimą, nes dainavo, šėlo, grojo fleita Neda Malūnavičiūtė, gitara ir balsu jai pritarė Olegas Ditkovskis. Neda žarstė komplimentus tokiai nepaprastai, nuoširdžiai, atidžiai publikai ir vis kartojo, kad čia jiems labai gera. Šiems atlikėjams išvykus, gitara pritariant dainavo Rokas Povilius ir grupės „Dovydas prieš Galijotą“ nariai. Vakarėjant buvo ugniai atiduota skulptūra iš šiaudų „Ugninis žaltys“, kurią, vadovaujant menininkui Žilvinui Pranui Smalskui iš Anykščių, kūrė Jūrės kaimo vaikai su mamomis.
Saulė BERŽINYTĖ
Ričardo MARTINKAUS nuotrauka

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.