------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Kroatija: žinoma, bet ir kitokia

Kroatijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Krešimiras Ked­menecas sakė tikintis, kad užsimezgę ryšiai su Marijampole kultūros plotmėje ir toliau vystysis.Iki kovo 2 dienos Kultūros cent­ro pirmajame aukšte veikia Davoro Rostuharo fotografijų paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“. Jau pavadinimas sako, kad nors ne vienas yra buvęs šioje gražioje šalyje, dabar turi progą pamatyti ją iš netikėto taško. Parodą į Marijampolę atlydėjo Kroatijos Respublikos Lietuvoje ambasadorius Krešimiras Kedmenecas ir asistentė Jurga Jožic, padėjusi bendrauti (nors pirmuosius žodžius ambasadorius pasakė lietuviškai). Svečią pristatęs Marijampolės kultūros centro direktorės pavaduotojas Ričardas Bagdonavičius pasidžiaugė, kad tokia aukšto meninio lygio paroda eksponuojama mūsų mieste ir žymi būsimo bendradarbiavimo pradžią.
Rūke skendintis Motovunas. Paroda, nuo 2014 metų keliaujanti po Europą, jau senokai ir Lietuvoje, ji eksponuojama ne tik miestuose, bet ir mažuose miesteliuose. „Tai todėl, – sakė ambasadorius, – kad norime, jog jūsų šalies žmonės daugiau sužinotų apie mūsų mažą, bet labai turtingą įvairia gamta, svetingą šalį. Šios fotografijos atsirado jauno ir gabaus fotografo, kuriuo susidomėjo ir žurnalas „National Geografic“, dėka. Jis naudojo įvairias skraidymo priemones, norėdamas užfiksuoti tai, kas įdomiausia. Buvo padaryta 7–8 tūkstančiai nuotraukų, iš jų 200 buvo atrinkti monografijai ir tik 25 parodai… Marijampolėje lankausi antrą kartą, tad ši paroda – tik bendradarbiavimo pradžia, svarstėme apie būsimus renginius: gal tai bus koncertas, dar viena paroda ar knygos pristatymas. Gal tai bus bendras projektas. Kroatija kitais metais pirmininkaus ES – tai mums irgi didelis įpareigojimas“.
Apie tai, sveikindamas svečius ir visus susirinkusius į atidarymą ir dėkodamas už galimybę eksponuoti Marijampolėje šią parodą, kalbėjo ir Savivaldybės merės pavaduotojas Romualdas Makauskas. Jis sakė, kad jau aptarti kai kurie bendradarbiavimo klausimai ir naujų projektų perspektyvos. Svečiams įteiktos Marijampolę priminsiančios dovanos.
Kroatijos Respublikos ambasadorius tą dieną lankėsi ir atnaujintoje Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje.

Lina VOLUNGYTĖ, Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.