------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

„Laumių pasaka“ – jaunos autorės debiutas (Parodos)

Greta Blažė sakė, kad parodos atidarymo diena jai labai svarbi: pirmą kartą taip plačiai eksponuoja savo darbus.Šviesi, skaidri, pilna džiaugsmo fotografijų paroda atidaryta Marijampolės kultūros centro pirmame aukšte. Paklaidžiojęs tarp didelio formato nuotraukų, kuriose – vasaros žaluma, vaikų džiaugsmas, daug spalvų ir ne mažiau… paslapties, užmiršti, kad pravėrus duris apsups pilkuma ir žvarba. Ir dar pagalvoji, kad būdamas gamtoje vasarą ar pavasarį apie jos stebuklingą grožį dažnai nė negalvoji…
Apie tai, kad jauna fotografė Greta Blažė artėjant vasarai subūrė įvairius gražius dalykus kuriančias bei gerų idėjų turinčias jaunas moteris bendram projektui, „Suvalkietyje“ buvome rašę. Tas projektas – fotosesija Šunskų miške „Laumių pasaka“, kurios rezultatu galima džiaugtis iki sausio pradžios. Su laumėmis žaidusios fotosesijos dalyvės...    Tai pirmasis šios autorės viešas pasirodymas, nors projektų ir įvairių veiklų būta ir daugiau. Greta domisi ir etnokultūra, jai ne tas pats, kas vyksta Marijampolėje, kuo gyvena jaunimas.
Parodos atidaryme, į kurį, be kitų, susirinko ir šių fotografijų herojės su mamomis, autorė sakė, kad idėja kilo iš noro sukviesti gabias šio krašto kūrėjas, kurių dauguma dirba namuose, žinomos virtualioje erdvėje, bendram tikslui. Dalyvavo dešimt įvairius meniškus dalykus kuriančių moterų – kiekviena įnešė savo indėlį, kuriant dekoracijas, išgaunant norimą atmosferą. „Norėjosi, kad išliktų kažkas konkretaus, o artėjant šventėms ir paskatinti džiaugtis savo kūryba, atsisakyti komercinių, kažkieno siūlomų Kalėdų. Viską galime susikurti.“ Ir nors nuotraukose – vasara, bet pasaka tinka ir žiemos šventėms. Nes yra paslaptis – kažkur ten jus stebi laumės…

Nijolė LINIONIENĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.