------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Leidiniai

Vasaros pradžioje kalvarijiečiai turėjo progos dalyvauti dviejų knygų pristatymuose. Nors jos skiriasi ir apimtimi, ir pateikiamos medžiagos mastu, abi jungianti gija – meilė šiam kraštui, noras išsaugoti tai, kas dar gyva žmonių atmintyje ir priminti, kas jau užfiksuota istoriniuose šaltiniuose.

Kartu su partneriais
*

„Kalvarijos ir Suchovolės kultūros paveldas“ – taip vadinasi lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis išleista daugiau nei 500 psl. knyga, apžvelgianti dviejų pasienio regionų kultūros bendrumus ir skirtumus. Lietuviškosios dalies autorius – istorikas Alvydas Totoris, lenkiškosios – prof. Gregoras Ryževskis (Grzegorz Ryžewski). Dalyvavo abiejų savivaldybių merai, tęstinio projekto (viena jo dalių – Kalvarijos muziejaus įkūrimas) dalyviai. Gausiai susirinkusiems kalvarijiečiams knygą pristatė A. Totoris, kalbėjo svečiai, pasikeista dovanomis.
Autorės nuotraukoje – abu knygos autoriai.

 

 

 

Knyga apie gimtąjį kraštą
Vincentas Svitojus po trupinėlį yra surinkęs daug vertingos medžiagos apie savo kraštą.Vincentas Svitojus po trupinėlį yra surinkęs daug vertingos medžiagos apie savo kraštą.Kalvarijos garbės pilietis Vincentas Kazimieras Svitojus, per daugelį metų jau parengęs ne vieną knygą, dabar pristatė naujausią – savo sudarytą leidinį „Trakėnai. Kaimo praeities pėdsakais…“ (leidykla „Piko valanda“). 100 egzempliorių išleista knyga tirpte ištirpo – jei ne šio kaimo gyventojai, tai jų vaikai ar vaikaičiai norėjo turėti giminės ir gimtinės šaknis primenantį dokumentą. Pristatymo, vykusio Kalvarijos muziejuje, metu dėkota 90-metį šiemet atšventusiam autoriui už aktyvią veiklą renkant ir fiksuojant žmonių gyvenimo istorijas. „Jos gal ir atrodo mažos, tačiau iš jų susideda mūsų didžioji istorija“, – sakė bibliotekos darbuotoja Asta Jankeliūnienė.
Nijolė TREINYTĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.