------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

„Lietuvos muziejų kelias“ jau suks link Suvalkijos...

Tarptautinę muziejų dieną (gegužės 18-ąją) Aukštaitijoje prasidėjęs tradicinis visos Lietuvos muziejų projektas „Muziejų kelias“ jau įveikė didelį maršrutą. Šių metų tema „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ – tai siekis atsigręžti į gamtą, prie jos ir žmogaus vienovės, išryškinti konkrečios vietovės dvasią per istoriją, kūrėjų darbus ir pažintimis su gamtos paminklais bei turtais. Daugybėje renginių (jų per 60) ypač didelis dėmesys skiriamas Lietuvos upių, upelių, šaltinių, ežerų, marių ir, žinoma, jūros istorinės atminties aktualizavimui. Kiekviename regione daug išmonės – čia ir susitikimai bei pokalbiai, įvairių žanrų parodos, ekskursijos ir žygiai…
Į mūsų regioną „Muziejų kelias“ šį kartą atvingiuoja iš Mažosios Lietuvos, čia daug įdomių dalykų jau vyko. Bet tie, kas ketina keliauti į tą kraštą, dar gali suspėti į renginius Bitėnuose (Pagėgių sav.) Martyno Jankaus muziejuje: rugpjūčio 3 d. nuo 13 val., 5 d. – nuo 12 val., šeštadieniais ir sekmadieniais su specialiomis programomis laukia Lietuvos jūrų muziejus.
Suvalkijoje renginiai vyks rugpjūčio 12–rugsėjo 1 dienomis. Kelio pradžia Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre-muziejuje, paskui renginiai pasklis į Prienus, Marijampolę, Šakius… Numatyta parodų, edukacinių pažintinių programų, teatralizuotų kelionių ir aktyvaus laisvalaikio akcijų. Išsamią programą pateiksime rugpjūčio pradžioje, tad tie, kas paskutinį vasaros mėnesį nenori nuobodžiauti, galės rinktis tarp įdomaus ir dar įdomesnio – kiekvieną kartą „Lietuvos muziejų kelyje“ daug netikėtumų…
„Suvalkiečio“ informacija

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.