------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Muzikos erdvėlaikiai festivalyje „Medynės 2019“

Išilginių fleitų ansamblis „Sirena“ (Danija/Švedija) festivalyje marijampoliečiams koncertuos pirmą kartą. Penktą kartą Marijampolėje vyksiantis tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis „Medynės“ spalio 12 d. pakvies į pirmąjį koncertą. „Tai vėl bus kokybiškos ir profesionalios muzikos šventė įvairių stilių muzikos gerbėjams. Šių metų programa driekiasi muzikos erdvėlaikiais – tai ir muzika tradicijoje, ir tradicija, kaip atliekamos muzikos interpretacijos/transformacijos terpė bei šaltinis. Joje svarbus ir laiko modusas, klausiant – kas yra praeitis, dabartis, ateitis? Klasikinės muzikos interpretacijos pinasi su šiuolaikinio, įvairiomis programėlėmis pajungto žmogaus jausenomis, siūlydamos publikai galimybę atrasti naujas, neįtikėtinai paslaptingas muzikos gelmes“, – sako organizatoriai.
Spalio 12-ąją festivalį Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje pradės amerikietė multiinstrumentininkė Karolė Robinson (Carol Robinson), bene vienintelė užsienio atlikėja, į savo repertuarą įtraukusi ir lietuviškosios birbynės skambesį. Garso menininkė parengė solinę 2 dalių programą „Elektroakustinė muzika birbynei“. Koncerte skambės šešios specialiai lietuviškajam instrumentui sukurtos kitų kompozitorių ir jos pačios kompozicijos, kurių kiekviena turi savo istoriją, nuotaiką, stilių.
„Gelminė melodija“ („Internal Melody“) – taip pavadintą koncertinę programą spalio 20 d. pristatys džiazo ketveriukė iš Varšuvos. Šių „garso alchemikų“ kompozicijos primena ne amerikietiškąją, o europietišką improvizacinės muzikos dvasią, pasižyminčią gyliu neapčiuopiamoje tamsoje.
Išskirtinis jų programos bruožas – muzikantai atsisako bet kokių elektroninių efektų, garso moduliacijų, virtuoziškai išnaudodami akustines savo instrumentų savybes.
Profesionalaus atlikimo ir meninės vizualizacijos dermė – šių metų „Medynių“ programos naujovė. Aukštą meninę kokybę reprezentuoja kolektyvai, kurių pasirodymai prilygsta performansams, teatralizuotiems mini spektakliams.
Spalio 30 d. programą „Dabar ir tada“ pristatys keturių išilginės fleitos atlikėjų suburtas kvartetas „Sirena“, pasižymintis novatoriškumu ir neįprasta muzikine „choreografija“. Keturios muzikantės ne tik groja erdvėje, bet sykiu kuria choreografiją – mimika ar judesiu stiprindamos muzikinę kalbą. „Sirenos“ be jokių pastangų juda nuo ankstesnių muzikos laikotarpių prie šiuolaikinių kompozicijų, sudarydamos tarpusavyje sąveikaujančią visumą, įtraukdamos ir publiką, kuri tampa taip pat svarbi kaip ir pati muzika.
Festivalio „Medynės 2019“ programos ašis – muzikinio teatro spektaklio „Retrotopija“ premjera, įvyksianti lapkričio 9 ir 10 dienomis Dramos teatre. Tai muzikinis ir draminis vyksmas aktorei ir keturiems muzikantams, kuriamas remiantis muzikiniu įvairių XVII a. ir XVIII a. kompozicijų koliažu. Šiame muzikiniame monologe legendinė lietuvių aktorė Jūratė Onaitytė įkūnija bevardę figūrą, įstrigusią laike tarp praeities ir ateities. Stengiantis paneigti neišvengiamą ateitį ir idealizuojant praeitį, jos dabartis tampa vis sunkiau pakeliama…
Festivalį organizuoja VšĮ „Sambalsiai“. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Marijampolės savivaldybė, Jolanta ir Rolandas Jonikaičiai; partneriai: Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, Marijampolės dramos teatras, Marijampolės kultūros centras.
Konkrečiau apie koncertus ir atlikėjus informuosime artėjant renginiams.
Bilietus į „Medynių“ koncertus parduoda Bilietai.lt.
Parengta pagal organizatorių informaciją

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.