------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Optimistiškas, tebetapantis, atnaujinęs koloritą

„Taip, esu gyvas ir darbingas, mane galima susirasti. Tapau nemažai. Spalvas renkuosi gyvesnes, linksmesnes, negu anksčiau, spalvų atžvilgiu apskritai tapau išrankesnis“, – sako J. Prakapas.Justinas Prakapas – vienas profesionaliausių ir produktyviausių Marijampolės menininkų. Daugelis buvome pamėgę užsukti į jo Marijampolės senojoje dalyje, Gedimino gatvėje, esančias dirbtuves. Nebūtinai su tikslu iškart išsirinkti paveikslą. Pasmalsauti, pasidairyti, pakalbėti… O atėjus laikui – prisiminti, kas buvo kritę į akį, ir įsigyti. Savo namams ar dovanų… Būna ir taip, kad menininko dirbtuvėse išvysto darbo negalime pamiršti… Tuo ir gerai dailininkas, gebantis daugeliui būti savas… Bebendraujant galima būdavo išsakyti savo mintis, kas patinka, ko norėtųsi ir po kurio laiko – neiškart, nes paveikslas turi subręsti, sulaukti įkvėpimo, jau išgirsti dailininko skambutį – užsakymas realizuojamas…
Šiandien meną mėgstantys marijampoliečiai to pasigenda. Tačiau ne visi žino, kad garbaus amžiaus – 91-erių menininkas vis dar užsiima tuo pačiu. Veiklus ir energingas, turintis sumanymų ir netgi atnaujinęs savo darbų koloritą. Ne visi žino todėl, kad dailininkui prieš kurį laiką dirbtuves teko parduoti. Dabar tapo namuose – taip patogiau teikti pagalbą neįgaliai savo žmonai.
„Taip, esu gyvas ir darbingas, mane galima susirasti. Tapau daug ką, vis dėlto šiuo metu vyrauja abstrakcijos ir portretai. Spalvas renkuosi gyvesnes, linksmesnes, negu anksčiau, spalvų atžvilgiu apskritai tapau išrankesnis. Potėpis – ekspresyvesnis. Taip norisi. Matyt, dar nepasenau“, – juokiasi J. Vienas naujausių J. Prakapo darbų – „Aguonos“.Prakapas. Šiuo metu dar sako tapantis ir Zodia­ko ženklus, jiems taip pat parenka sodresnes, anksčiau sau pačiam ne itin būdingas spalvas.
Justinas Prakapas – produktyvus dailininkas – jau yra sukūręs daugiau nei 2000 darbų. Per ilgus darbo metus tapytojas sukūrė savitą, energingą tapybos stilių, surengė daug parodų. Paskutinė iš jų įvyko praėjusiais metais Magdalenos Birutės Stakūnienės menų galerijoje kultūros centre ir buvo skirta dailininko 90-mečiui pažymėti.
Taigi ekspresyvus, jausmingas ir ryškus, nepaisant garbaus amžiaus. Aplinkybių būna visokių, tačiau optimizmas sklinda ir iš dailininko kūrybos, ir iš asmenybės. Viską nuleidžiantis juokais, nedejuojantis, kad pragyventi iš pensijos sunku, kad ko nors trūksta.
„Tiesą sakant, nėra lengva. Dabar žmonės labai noriai priima, kai paveikslus jiems dovanoji, o pirkti nelabai nori. Aš labai daug išdovanoju. Manau – tegul žmogus turi gerą darbą, o ne perka bet ką“, – sako menininkas.
Iš savo kūrybos lengviau pragyventi tiems, kurie turi verslo gyslelę. Galbūt dar tiems, kurie turi tokias atviras dirbtuves, kokias anksčiau turėjo ir J. Prakapas, tačiau nenusimena perkėlęs savo darbus į namus. Jo įsitikinimu, geras darbas pats randa pirkėją. Kūrėjas neturi teisės apgaudinėti žmonių, siūlydamas jiems lėkštą ir neprofesionalų meną – sako iki šiol besilaikąs tokio principo.

Jurgita AUKŠTAITYTĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.