------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Plutiškės skamba vis garsiau... (Vietovardžių metai)

Nuotrauka atminčiai: Kęstutis Balčiūnas ir Valentinas Kušlys (prie skulptūros kairėje) nusifotografavo su artimais žmonėmis – palaikiusiais, padėjusiais.Po neseniai nuskambėjusių Oninių praėjusį sekmadienį Plutiškės vėl tapo traukos centru. Čia vyko tradiciniai Porciunkulės atlaidai, o po šv. Mišių Šv. Juozapo bažnyčioje miestelio gyventojai ir gausus svečių būrys dalyvavo išskirtinėse iškilmėse. Buvo pašventintas ir oficialiai pristatytas Plutiškių angelas, nuo dabar sutinkantis atvykstančius, palydintis išvykstančius…
Ši ypatingo granito skulptūra – marijampoliečio skulptoriaus Kęstučio Balčiūno darbas ir iš šio krašto kilusio Valentino Kušlio, ilgus metus besidarbavusio buvusioje „Žemūktechnikoje“, „Rotary“ klubo nario ir neabejingo kultūrai žmogaus, dovana. Nors tėviškės vietoje belikę tik medžiai, jis sakė gimtinės trauka nemažėjanti… „Norisi grįžti ten, kur šaknys, ir, jeigu gali ir kažką turi, dalintis su šio krašto žmonėmis. Džiaugiuosi, kad Gintarė Jautakaitė koncertavo lauko estradoje. Plutiškėse veiklūs žmonės, aktyvi bendruomenė, dėkoju, kad sutiko priimti šį angelą – dabar jis bus visų mūsų. Laiminantis, gera linkintis, sutiks ir išlydės – kad vėl sugrįžtume…“ Idėja, sakė mecenatas, kilusi bendraujant su skulptoriumi Kęstučiu Balčiūnu – jo darbai iškeliauja į kitus Lietuvos regionus, užsienį, kodėl nepasidžiaugus jo kūryba patiems?
Skulptorius sakė, kad angelas ypatingas – jei paprašysite jo malonės, pagalbos, tikrai visada paglobos.
Buvo pasakyta gerų žodžių abiem vyrams, skambėjo Plutiškių himnas, dainos. O po šios iškilmingos dalies – dar vienas siurprizas. Renginio vedėjas Liudas Mikalauskas pristatė iš Amerikos parvykusią dainininkę Gintarę Jautakaitę, kuri Lietuvoje dalyvaus tik keletoje koncertų – ir vienas jų Plutiškėse! Viešnia sakė esanti sužavėta ir šiuo miesteliu, ir tuo, kas čia vyksta, o koncertą pradėjo ta pačia daina, kurią atliko per Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos koncertą…
Nijolė TREINYTĖ
Autorės nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.