------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Pravoslavų dvasinės muzikos grožiu džiaugėmės jau antrus metus

Pravoslavų dvasinė muzika Marijampolės klausytojams skambėjo jau antrus metus iš eilės rusakalbių ir tautinių mažumų klubo „Mozaika“ surengtame festivalyje „Velykų skambesys“. Praėjusį šeštadienį jis įvyko Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje.

Salėje – renginio šeimininkės – Marijampolės klubo „Mozaika“ ansamblio moterys.Pravoslavų dvasinė muzika – turtas, kurį rusų tauta dovanoja pasauliui. „Dvasinė muzika vystėsi ne vieną tūkstantį metų, – atidarydama festivalį kalbėjo „Mozaikos“ klubo pirmininkė Tatjana Kolpakova. – Ilgą laiką ji skambėjo tik bažnyčiose, tačiau dabar visu šiuo grožiu galime džiaugtis ir koncertų salėse.“
Kaip ir praėjusiais metais, į festivalį „Velykų skambesys“ atvyko pravoslavų bažnytinę muziką atliekantys kolektyvai iš visos šalies, taip pat svečiai iš Baltarusijos. Buvo labai puikiai dainuojančių kolektyvų, o žinant, kad pravoslavų dvasinė muzika gali sujaudinti iki širdies gelmių, festivalis tapo tikra švente muzikos mėgėjams, juolab kad tokį žanrą atliekančių kolektyvų nedažnai pasitaiko proga išgirsti.
Dvasinė muzika skirta vienytis su Dievu. Tekstų pagrindas paprastai atitinka šventuosius raštus, kartais – pažodinis variantas, bet gali būti ir laisvesnė interpretacija. Visos pasaulio religijos turi religinės muzikos tradicijas. Tačiau žodis „dvasinė“ paprastai taikomas pravoslavų cerkvės muzikai įvardinti. Būdingiausi jos žanrai – psalmės, choralai, himnai.
Festivalio ir rusų Velykų proga susirinkusius pasveikino iš Kauno atvykęs pravoslavų dvasinis tėvas Igoris Rinkevič. Jis pastebėjo, kad muzika, kaip ir daugelis civilizacijos pasiekimų, skirti žmogaus dvasiai kelti, suteikti džiaugsmo. Marijampolės savivaldybės vardu kalbėjusi Tarybos narė, buvusi merė Irena Lunskienė buvo pristatyta kaip „Mozaikos“ klubo krikštamotė. Ji padėkojo klubui, kad savo šalies kultūra, visu jos

grožiu, dalijasi su miesto žmonėmis.
Tarp svečių – pravoslavų dvasininkas Igoris Rinkevič.Vyrų trio iš Gardino dvasinės seminarijos sulaukė ovacijų.Pirmosios festivalį pradėjo šeimininkų atstovės – Marijampolės klubo „Mozaika“ ansamblio moterys. Po jų pasirodė Kauno Blagoveščenskio Soboro sekmadieninės mokyklos vaikai. Ansambliui vadovauja muzikos profesionalė Nadežda Rinkevič. Jaunimas džiugino puikiu atlikimu.
Buvusieji praėjusių metų festivalyje nekantriai laukė svečių iš Baltarusijos, Gardino dvasinės seminarijos studentų trio, kurie neretai gieda ir Druskininkų pravoslavų cerkvėje. Gieda ne tik profesionaliai, tai – tikri menininkai su muzikiniais ir artistiniais gebėjimais. Žiūrovai jiems sukėlė didžiules ovacijas, turėjome retą malonumą pajusti visą dvasinės muzikos grožį.
Taip pat koncertavo vokalinė grupė iš Alytaus „Riabinuška“, dar keletas kolektyvų.
Koncertą paįvairino Marijampolės Česlovo Sasnausko choras, vadovaujamas Mindaugo Radzevičiaus – taip pat sulaukęs ovacijų ir žiūrovų priprašytas vietoje planuotų trijų kūrinių atlikęs gerokai daugiau…
Atrodytų, renginių mieste daug, tačiau šis džiugina savo originalumu ir tuo, kad atveria ne tik buvimo su muzika, bet ir pažinimo džiaugsmą. „Mozaikos“ klubas rengti festivalį ėmėsi padedamas rėmėjų, tad nuskambėjo padėka Tautinių mažumų departamentui prie LR vyriausybės, Marijampolės savivaldybei, UAB „Mantinga“ labdaros ir paramos fondui, Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centrui.
Jolanta RAČAITĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.