------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

„Tiltai“: mums nepažįstamų žmonių kūryba

Jau esame rašę, kad Marijampolėje, Pramonės gatvėje, naujai rekonstruotame pastate įsikūrė Menų ir renginių asociacija. Steigėjų užmojai – kurti miestui kultūrinę vertę. Tikimasi, kad vieta taps Marijampolės kultūros varikliu, tai atspindi ir jos pavadinimas – BWM. Taip, mintyse turėtas galingo automobilio variklis. Tačiau raidės pavadinime sukeistos tyčia ir tai reiškia kūrybiškumą bei laisvę improvizuoti.
Parodos autorius Grantas Lisauskas atliko muzikos kūrinį su muzikos pedagogu ir kūrėju Linu Švirinu.Moderniai atnaujintose patalpose jau rengiami dramos būrelio užsiėmimai. O spalio 26 d. įvyko ir pirmosios parodos atidarymas.
Paroda – netradicinė. Paveikslų autorius – marijampolietis Grantas Lisauskas. Priklausantis dažnai labai talentingų, savitų žmonių grupei, vadinamų autistais. Jie – kitokie, negu dauguma, tačiau suprasti šiuos žmones nėra sunku. Jie džiugina nuoširdumu ir dažnai – talentais, kuriuos tereikia laiku pastebėti ir padėti jiems skleistis.
Granto atveju taip ir yra – jo talentas piešti, tapyti (o jis stebinantis, sunku patikėti, kad kai kurie darbai nutapyti ne suaugusio profesionalo) neliko nepastebėtas. Parodą pristačiusi Marijampolės vaikų žaidimų studijos „Kodėlčius“ dailės terapeutė, pedagoginės psichologijos specialistė Rasa Kazlauskienė citavo Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus Jono Ruškaus mintį, kad autizmo atvejais svarbiausia lavinti stipriąsias savybes. Lietuvoje tam jau yra sąlygos. Paveikslai – ne tik gabumų atskleidimas, bet ir terapinis procesas. Kai kuriuos Granto darbuose pastebimos raudonos gijos – simbolis to, ką reikia išgenėti smegenyse, kad būtų lengviau prisitaikyti pasaulyje.
G. Lisauskas žavisi modernia tapybos kryptimi, ypač jam patinka Salvadoras Dali, Pablas Pikaso.

Jaunojo menininko darbai atspindi mėgstamą kryptį. Tai – abstrakti tapyba.

Panašių motyvų yra ir paties Granto kūryboje.

„Aš jaučiuosi pernelyg ribota pažinti tą pasaulį, iš kurio gimsta Granto kūryba ir talentas“, – sakė R. Kazlauskienė. Parodos pavadinimas „Tiltai“ – kvietimas tiesti tiltus tarp mūsų ir kitokių žmonių.
Autizmas diganozuotas Grantui būnant ketverių. Tačiau tai nesustabdė jo smalsumo pažinti pasaulį. Nuo mažens labiau negu žaidimai Grantui rūpėdavo susikaupti eksperimentams su pieštukais, flomasteriais ir dažais. Piešiniuose mama ir pedagogai netruko pastebėti netradicinių detalių žaismą, talentą spalvų alchemijai ir mįslingos pasaulėžiūros atsiskleidimą. Įgūdžių rafinuočiau reikšti savo mintis jaunasis menininkas įgijo lankydamas dailės terapiją. Dar viena mokykla – nepaliaujamas domėjimasis abstrakčiu menu.
Jauno menininko darbai padeda pastebėti mus supančias magiškas smulkmenas ir detales, susimąstyti apie reiškinių priežastis, ieškoti gilesnių prasmių. Arba – tiesiog pasigėrėti, intuityviai pajusti meno teikiamą naudą, įkvėpimą nesiriboti kasdieniais dalykais.
Parodos atidaryme dalyvavo ir su muzikantais iš pajūrio koncertavo atlikėjas, kūrėjas, muzikos pedagogas, buvęs marijampolietis Linas Švirinas, jau daugelį metų sėkmingai savo veiklą vystantis studijoje Klaipėdoje.
Jolanta RAČAITĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.