------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Užsukite į biblioteką – pasigrožėti ir susimąstyti (Gyvenimo spalvos)

„Žvilgsnio“ vadovas Almas Matulaitis su keletu parodos „Dvi širdys“ dalyvių.Lauke siautėjant rudens spalvoms Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos visose erdvėse pasklido įvairiausios grožio formos: paveikslai, visokiausių žanrų rankdarbiai, fotografijos… Tai Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos narių kūrybinės veiklos rezultatas. Įgyvendinant socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2019 metų projektą buvo daug veiklų, o ši paroda – tam tikras jų apibendrinimas. Pirmame aukšte (knygų erdvėje) dvi ekspozicijos: dizaino studijos „Fantazija“ narių rankdarbių ir jos vadovės Jūratės Jaugelienės autorinė tapybos paroda. Antrojo aukšto didžiojoje salėje – šios draugijos fotografų būrelio „Žvilgsnis“ narių jau tradicinė paroda.
„Dvi širdys“ – tokią temą šiemet pasirinko mėgstantieji fotografuoti ir sugebantys pamatyti, kaip buvo pasakyta parodos atidaryme, daugiau už kitus. Šio būrelio vadovas Almas Matulaitis sakė, kad temą rinkosi patys (būta visokių siūlymų), po diskusijų nutarta susieti į visumą ir žmones, ir gamtą. „Fotografija gimsta iš džiaugsmo, meilės gyvenimui, kartais – iš liūdesio“, – taip savo bandymus pristato „Žvilgsnio“ nariai. Įdomiausius kadrus iš daugybės užfiksuotų be paties vadovo pateikė Aušrelė Siaurusaitytė, Janina Šuopienė, Albina Linkevičienė, Renė Bisikirskienė, Jolanta Jablonskaitė, Antanina Grigonienė, Zita Antanavičienė ir Janina Lebskienė.
Visos parodos buvo atidarytos kartu, pirmiausia ir fotografuojančius, ir dailius rankdarbius kuriančius, organizatorius bei gausų svečių būrį pasveikino Marijampolės neįgaliųjų draugijos ansamblis „Gija“, vadovaujamas Danės Jančienės. Be šio nuotaikingo kolektyvo jau daug metų neapsieina nė vienas didesnis draugijos (o ir savivaldybės) renginys. Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Lina Ežerinskienė, pasidžiaugusi šios dienos parodomis, sakė, kad jos – tik apžvalga: socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektas, prasidėjęs kovą, tęsis iki metų pabaigos.
Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos pirmininkė Lina Ežerinskienė sulaukė padėkos žodžių už aktyvią veiklą, o pati džiaugėsi neabejingais žmonėmis. Dar yra laiko ir naujiems darbams. Pirmininkė džiaugėsi įvairiapuse veikla ir aktyviais kolektyvais. Klubas „Fantazija“ veikia tik metus, o jau matyti, kad jo narių kūrybinei fantazijai, darbštumui nėra ribų, malonus netikėtumas buvo ir jo vadovės Jūratės Jaugelienės tapybos paroda. Kaip pripažino pati autorė, jei ne klubo veikla, gal pati viena ir nebūtų išdrįsusi jos surengti…
Draugijos pirmininkei dėkota už iniciatyvas, veiklumą, kolektyvų vadovams ir parodų autoriams – už kūrybiškumą, bibliotekos kolektyvui – už paramą ir supratimą… Gausiai susirinkusius į šią šventę sveikino, ateityje nepabirti ir dar daug gražaus sukurti linkėjo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė, Tarybos narys Alvydas Kirkliauskas.
…Užsukite į biblioteką – ne tik pasigrožėti, bet ir pasidžiaugti tuo, kad vienokią ar kitokią negalią turintys žmonės sugeba išeiti iš siauro rūpesčių rato, atranda džiaugsmo bendraudami ir kurdami.
Lina VOLUNGYTĖ, Romo LINIONIO nuotraukos  

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.