------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Automatiškai išsaugotas juodraštis

Scena iš Linos Klemkaitės pjesės „Žaidimas be taisyklių“.Pirminis įspūdis apie tai, ką vadiname žaidimu – tai smagūs dalykai, linksmybės ar bent grakštus rungtyniavimas tarpusavyje, trokštant laimėti. Tačiau nuožmi dvikova – irgi žaidimas, o akistata su pavojumi, siekiant išlikti, nugalėti – argi ne tas pats? O jei toji akistata, priešprieša – su pačiu gyvenimu, su artimiausiais tave supančiais žmonėmis, su tais, kuriais dar prieš valandą pasitikėjai ir staiga pamatei, kad viskas iš tiesų visai ne taip, kaip atrodė…
Tokias – balansavimo ant tiesos ir melo, nuoširdumo ir apsimetinėjimo ašmenų, skausmingų patirčių ir netikėtumų – temas savo premjerai pasirinko Marijampolės dramos teat-ro jaunimo studija su režisiere Alma Vosyliene. Iš tiesų tai dvi premjeros, dvi pjesės: Austės Urbanavičiūtės „Išleistuvės“ ir Linos Klemkaitės „Žaidimas be taisyklių“ trunka kone po valandą ir jauniesiems aktoriams tai didelis krūvis. Septyniolika atlikėjų, bet „Išleistuvėse“ jų mažiau. Abu kūrinius jungia paaugliams ir jau mokyklą paliekantiems jaunuoliams aktualios temos, nes autorės dar labai jaunos, galbūt kūryboje rėmėsi ir savo patirtimi, nes kalbama šiuolaikinio jaunimo kalba (ne vienam jautresniam žiūrovui gal ir rėžiančia ausį). Kalbama negailestingai, kartais kiek deklaratyviai, bet tai yra tiesos sakymas. Mums, suaugusiems, daug ko nežinantiems ir nesuvokiantiems – ir sau patiems, besidangstantiems išmoningomis kaukėmis. Neišskiriant nė vieno iš jaunųjų aktorių norisi pasakyti, kad bent keletas jų buvo tikrai labai stiprūs, ir keletas, kaip bebūtų gaila, atsisveikins ne tik su mokykla, bet ir su studija… Gal kuris teatro virusą nuneš ir į didžiąsias scenas?
Smagu būti premjeroje: gėlės, sveikinimai vaidintojams ir režisierei Almai Vosylienei bei dailininkui Deimantui Populaigiui.
Lina VOLUNGYTĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.