------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Auga sąmoningas, empatiškas jaunimas

*Kaip „Suvalkiečiui“ papasakojo Mokolų progimnazijos socialinė pedagogė Indrė Apuokienė, šioje progimnazijoje jau daugiau nei pusmetis galioja šios taisyklės: mes nesityčiosime iš kitų, mes pasistengsime padėti tiems, iš kurių tyčiojasi, mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti, jei sužinosime, kad iš kažko tyčiojamasi, pasakysime suaugusiems ir mokykloje, ir namuose.
„Progimnazijos bendruomenė nuo šių mokslo metų pradžios aktyviai dalyvauja „Olweus“ patyčių prevencijos programoje, kurioje gilinamasi į problemas, kuriami įvairūs instrumentai ir susitarimai joms šalinti ir spręsti ne tik individualiu lygmeniu, bendradarbiaujama su tėvais. Bendruomenės nariai dalyvauja įvairiose apklausose, valandėlėse, vaidmenų žaidimuose, mokymuose, kurie padeda nustatyti aiškias taisykles, kurti teigiamą atmosferą klasėje, didina saugumą mokykloje.
Kaip prevencinės programos dalis kovo mėnesį prabėgo jau tradicija tapęs sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių 2019“. Tai buvo puiki proga sustiprinti progimnazijos bendruomenę ir mažinti patyčias. Mokiniai, mokytojai aktyviai dalyvavo įvairiose prevencinėse veiklose, valandėlėse, kūrybinėse dirbtuvėse. Viena iš jų – interaktyvi mokymo priemonė, skirta visai bendruomenei – mokytojams, mokiniams ir jų tėvams padėti atpažinti patyčias kasdienėse situacijose ir mokytis į jas reaguoti tinkamai. Šią priemonę sukūrė LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais „Vaikų linija“, „Įveik patyčias“. Rezultatas – puikus gerumo voratinklis su diplomais tų, kurie sėkmingai įveikė patyčių atpažinimo testą, kiti į gerumo voratinklį įkėlė po savo geriausią draugą.
Gerumu dalijomės ne tik vieni su kitais, bet aplankėme ir tuos, kurie savimi negali pasirūpinti – beglobius gyvūnus. Mūsų progimnazijoje kovo mėnesį buvo organizuota sąmoningumo didinimo, gerumo iniciatyva „Padėkime beglobiams gyvūnams“. Mūsų bendruomenės nariai aukojo maistą gyvūnėliams, kurį nuvežėme į jų globos namus VšĮ „Mindraja“. Ten mus pasitiko daugybė draugiškų keturkojų ir mainais už pašarą dovanojo mums savo šilumą, nepamirštamas emocijas.
Progimnazijoje auga sąmoningas, empatiškas jaunimas, norintis padėti mokymosi ar bendravimo sunkumų patiriantiems draugams, beglobiams gyvūnams, seneliams, neįgaliesiems ar kitoms jautrioms mūsų visuomenės grupėms. Tad jau nuo kitų metų progimnazija startuoja su Savanorių klubu. Mokykloje atsiras mentorius, kuris skatins savanorystę, bus sudarytos sąlygos prasmingai savanoriškai mokinių veiklai ugdymo įstaigoje, bendradarbiaujant su kitomis organizacijomis.“
Nuotrauka iš mokyklos archyvo

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.