------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Kokia galima pagalba besirūpinant pasiligojusiais senoliais?

Senatvė, kai jau ima kamuoti rimtos sveikatos problemos – sudėtingas amžius ne tik pačiam žmogui, bet ir jo artimiesiems. Iškyla klausimas, kaip deramai pasirūpinti senu, priežiūros reikalaujančiu žmogumi. Juk artimieji, jeigu jų yra, ne visada pajėgia tai padaryti dėl laiko stokos, nes patys dirba, rūpinasi savo šeimomis. Neretai girdime apie atvejus, kai pasirūpinti ligotais artimaisiais, reikalingais didelės priežiūros, jų giminaičiams yra labai sunku, nes patys turi sveikatos problemų.
Senolius prižiūrėti, slaugyti – darbas, reikalaujantis ir daug fizinių jėgų, ir išmanymo, ir laiko. Tad gerai, kad šia našta jau galime pasidalinti su valstybe. Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, šioje srityje keitėsi daug kas. Pamažu per keletą dešimtmečių kūrėsi privatūs ir valstybiniai globos namai, jau neprimenantys senųjų, į kuriuos net įžengti būdavo graudu. Taip, dažnam oriam seneliui globos namai – sunkiai įveikiamas barjeras, bet kritiniu atveju, kai reikalinga intensyvi medicininė priežiūra, pasinaudoti tokia galimybe tampa neišvengiama. Tad gerai, kad Marijampolėje yra tokių globos namų, kuriuose sąlygos globotiniams sudaromos geros, kurie netgi garsėja Lietuvoje.
Kitais atvejais – kai žmogus įstengia ir labai nori gyventi savo namuose, bet jam jau sunku apsitarnauti pačiam, susitvarkyti namus, apsipirkti – pagelbėti gali socialinės globos paslauga.
Abiem atvejais – ir norint apsigyventi globos namuose (kartais tai gali būti ir laikinas sprendimas, žmogui sunkiai pasiligojus, kai kurie globos namai turi laikinomis vadinamų vietų), ir pageidaujant gauti socialinę globą, pirmiausia reikia kreiptis į Marijampolės savivaldybės Socialinių paslaugų skyrių, kaimiškųjų vietovių gyventojams – pradėti nuo seniūnijos.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.