------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Prie kintančios aplinkos taikosi mokydamiesi

Gyventojai Marijampolės Petro Kriaučiūno bibliotekoje įgyvendinamų projektų nauda naudojasi aktyviai. „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ – populiarus tarp vyresniojo amžiaus žmonių, kurie bando perprasti skaitmeninės erdvėse veikimo principus ir teikiamas galimybes.

Stasys Buckiūnas.Marijampoliečiui Stasiui Buckiūnui kompiuteris ir kiti elektroniniai įrenginiai pažįstami, bet veikimo principų, skirtingai nei jo žmona, vyras neišmano. Matydamas, kaip sutuoktinė, gebėdama valdyti įrenginius ir mokėdama naudotis internetu, susiranda įvairios, naudingos ir įdomios informacijos, socialinių tinklų pagalba bendrauja su vaikais, skaitmenizacijos teikiamomis galimybėmis nusprendė pasinaudoti ir jis. Savarankiškai mokytis neišdrįsęs, pagalbos nusprendė kreiptis į biblioteką. Patekti į mokymus vyras ruošiasi nuo 2016 metų. Dabar, kai biblioteka atsinaujino, įsigijo naują kompiuterinę įrangą, buvo puiki proga tesėti sau kažkada duotą pažadą.
– Kalbėjau, kalbėjau, vis reiškiau norą, o dabar, kai bibliotekos darbuotojai pakvietė prisijungti į mokymus, nebuvo kas daryti, kaip tik pradėti mokytis. Iš tiesų, džiaugiuosi, kad pagaliau pasiryžau. Nėra viskas taip sudėtinga, kaip galvojau. Mokymus vedanti specialistė kantriai ir nuosekliai viską paaiškina. Kol kas galvoju, kad pakaks pradžiamokslio. Jei gebėsiu paskaityti naujienas internete ir susisiekti su vaikais – to visiškai pakaks. Jei matysiu, kad yra poreikis įgūdžius tobulinti, galbūt imsiuosi kitų mokymų. Aišku tik viena, kad kompiuterine įranga man, išklausius šiuos mokymus, žmonai teks dalintis, – šmaikštavo kompiuterinio pradžiamokslio kursus ką tik baigęs išklausyti Stasys Buckiūnas.

Danė Karalienė.Marijampolėje gyvenančiai Danei Karalienei poreikis pažinti skaitmeninę erdvę ir išmokti valdyti kompiuterinę įrangą atsirado supratus, kad vis daugiau užsisakyti, įsigyti reikalingų paslaugų iki tol jai prieinamu būdu darosi sudėtinga.
– Užsiregistruoti pas gydytoją internetu tampa lengviau nei telefonu, mokesčius mokėti taip pat – pasibaigus elektros knygelei naujos jau neišduodamos. Ilgą laiką nemažai reikalų, kuriems būtinas kompiuteris ir internetas, sutvarkydavo vaikai. Maniau, kad pačiai išmokti naudotis kompiuteriu man niekada neprireiks, bet dabar suprantu, kad klydau. Technikos pažanga skatina ir primygtinai liepia keistis ir tobulėti. Be to, pabodo įkyrėti ir savo rūpesčiais užkrauti artimuosius. Gerai, kad atsirado galimybė kompiuterinio raštingumo mokytis bibliotekoje. Buvo bandymų mokytis savarankiškai namuose, tačiau žinote, kaip būna su artimaisiais – netekę kantrybės mygtukus jie ima spaudyti patys, tuo tarpu, kai moko svetimas, nepažįstamas žmogus, procesas vyksta sklandžiau – jie tų dalykų juk mokosi, – samprotavo moteris.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.