------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Žvilgsnis į nykstančius kaimus (Naujos parodos)

Įspūdžiais apie plenerą, patirtomis emocijomis pasidalijo (iš dešinės) Lolita Rūgytė, Zbignevas Merunskis, Vytautas Kaunas, Jonas Daniliauskas, Audronė ir Algimantas Vorevičiai. „Kalbanti žemė“ – taip vadinasi nuo 1998 metų kas antri metai Šakiuose organizuojamas menininkų pleneras, išaugęs iki tarptautinio ir be nuolat čia gyvenančiųjų sukviečiantis ir žymius kūrėjus kraštiečius.
Šių metų vasaros darbus (tik dalelę jų) dabar galima pamatyti Magdalenos Birutės Stankūnienės menų galerijoje. Be lietuvių, čia eksponuojami Lenkijos, Rusijos, Sakartvelo autorių darbai. Visuose atsispindi tema – išnykę kaimai, tad itin įdomu paanalizuoti, kaip į šią jautrią (ir kitoms šalims taip pat skausmingą) situaciją jie pažvelgė.
„Galvojau, kad daugumoje paveikslų pamatysime tik daug dangaus ir tuščius laukus, nes autoriai tapė tose vietose, kurių vardai likę tik išnykusių kaimų sąrašuose, 13 autorių apsilankė 37 kaimuose, – sakė projekto organizatorė Aurelija Papievienė. – Tačiau menininkai mato daugiau ir giliau, tad rezultatas nustebino. Rengiame knygą, kuri taip ir vadinsis – „Kalbanti žemė“, joje bus ir tapyba, ir fotografijos.

Ne pirmą plenerą organizavusi Aurelija Papievienė pasidžiaugė, kad darbas bus tęsiamas, ketinama išleisti gražų leidinį. Oficialiai mūsų rajone išnykę 101 kaimas, bet iš tiesų jų daugiau. Manau, kad vietovardžiai kalba apie esmę, jų įamžinimas – mūsų pareiga.“
Įspūdžiais apie plenerą ir mintimis jo jautria tema pasidalijo gausiai į parodos atidarymą atvykę plenero dalyviai – ne tik iš Šakių, bet ir iš Vilniaus, Lenkijos. Būta netikėtų atradimų, gražių sutapimų, susitikimų su buvusiais tų kaimų gyventojais.
Marijampolės kultūros centro parodų organizatorė Onutė Surdokienė akcentavo, kad bendradarbiavimas su šakiečiais trunka jau nuo 2000 metų, kiekviena paroda, susitikimas turi savo spalvą ir yra vis brandesni.
Paroda „Kalbanti žemė“ M. B. Stankūnienės menų galerijoje veiks iki gruodžio 6 d.

Nijolė LINIONIENĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.