------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

App kūrimas – dėl pinigų ar dėl patogumo?

App kūrimas neatsiejamas nuo vieno klausimo: ar tai daroma dėl pinigų, ar dėl vartotojų patogumo?

1 prielaida: tikimasi užsidirbti. 2 prielaida: norisi, kad išmaniųjų telefonų vartotojams būtų patogu. O iš tiesų patvirtinamos abi prielaidos. Nepaisant telefono dydžio ar modelio, nekreipiant dėmesio, ar tai pati naujausia „Android“ versija, įrenginių savininkams imponuoja praktiškumas, o appsų kūrėjai atranda galimybę užsidirbti.

Bet ar tai aukso kalnai? Kaip ir visose srityse, taip ir čia gausu priešpriešų. Niekas nesako, kad darbas bus veltui, tačiau niekas nežada ir lobių.

Kuo patogiau, tuo populiariau?

Mobilių aplikacijų kūrimas susijęs ir su pinigais, ir su vartotojų lūkesčiais, o įdomiausia, kad viskas susiję gerokai labiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Protinga teigti, kad populiarumą lemia patogumas. Jeigu parsisiunčiate programėlę, o ji netenkina lūkesčių ar stringa, trinate ir ieškote kitos. O jeigu parsisiųstas appsas atitinka poreikius, juo sėkmingai naudositės.

Panašu, kad patogumas iš tiesų lemia populiarumą. Ar kas nors naudotų „Messenger‘į“, jeigu susirašinėjimas verstų veltis į kompromisus? Ne. Tačiau realybė kitokia – „Messenger‘is“ toks populiarus, kad sunku rasti feisbuko draugą, nesinaudojantį šia programėle.

Nėra universalaus sėkmės recepto

App kūrimas – darbas. Ar iš jo užsidirbama pinigų? Yra pelningų atvejų, bet viskas priklauso, kas tai per programėlė, kokios jos funkcijos, kiek ji išbaigta ir t. t. Sukurti programėlę – tiesiog užduotis. Sukurti gerą programėlę – kone magija. Mat sunku nuspėti, kas vartotojams nepatiktų, o kas viršytų jų lūkesčius.

Teisūs tie, kurie sako, jog universalus sėkmės receptas neegzistuoja. Šiaip ar taip, kuo daugiau įvairiausių programėlių atsiranda, tuo daugiau galimybių gauna vartotojai. Svarbiausia, kad išmanusis telefonas nėra kažkokia plyta. Tai daugybe funkcijų pasižymintis įrenginys, kurio programėles galima apibūdinti kaip varomąją jėgą.

Ar prisimenate, kaip prieš kelerius metus į rinką skverbėsi telefonai su „Windows“ sistema? Kodėl jie neprigijo? Žmonės nuolat kalbėjo apie programėlių trūkumą. O štai „Android“ ar „Apple iOS“ sėkmingai laikosi ant populiarumo bangos.

Populiaru tai, kas patogu. O kas populiaru, gali uždirbti ir pelno…

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.