------------------------------------
190px
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, ką lietuviai norėtų pakeisti savo gyvenamojoje aplinkoje

Lietuvių požiūris į gyvenamąją aplinką žymiai keičiasi – prioritetą jie teikia ne tik individualaus būsto kokybei, bet ir aplinkai, kuri supa jų daugiabutį – kiemui, gatvėms, aplink esančioms erdvėms. Būtent tai atskleidė tyrimų bendrovės „Spinter“ atlikta visuomenės apklausa, parodžiusi, jog 93-ims proc. respondentų yra svarbi namo aplinka. Ekspertų teigimu, gauti duomenys taip pat parodė, jog lietuviai tampa bendruomeniškesni.

Keičiasi suvokimas ir poreikiai
Net 52 proc. apklaustųjų nurodė, jog gyvenamojo namo aplinka jiems yra labai svarbi, o 41 proc. teigė, jog ji svarbi.
„Gauti rezultatai yra visiška priešingybė tiems, kuriuos būtume gavę prieš 15 ir daugiau metų, kuomet gyvenamosios erdvės samprata apėmė plotą iki namų durų. Savo būstą žmonės prižiūrėdavo, stengdavosi įsirengti jį kuo patogiau bei jaukiau, tuo tarpu laiptinė ar kiemas nesulaukdavo jokio dėmesio. Tačiau akivaizdu, jog visuomenės suvokimas ir poreikiai keičiasi, žmonės vis labiau suvokia, jog gyvenimo kokybę lemia ne tik nuosavo būsto erdvė, bet ir erdvės, esančios aplink“, – sako tyrimą inicijavusios Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta.
Jis teigia, jog šie visuomenės požiūrio pokyčiai akivaizdūs ir daugiabučių namų atnaujinimo programos įgyvendinimo tendencijose Lietuvoje. Pastaruosius dvejus metus vis didesnė savivaldybių dalis nuo pavienių namų atnaujinimo pereina prie kvartalinės renovacijos, apimančios ne tik namų modernizavimą, bet ir aplinką šalia jų – gatves, kiemus, poilsio zonas, viešųjų erdvių apšvietimą ir pan. Atlikti darbai iš pagrindų pakeičia ne tik pastato, tačiau ir visos gyvenamosios erdvės kokybę bei, žinoma, estetinį vaizdą.

Tyrimo rezultatai. Ko nori gyventojai?
Apklausos metu dalyvių buvo teiraujamasi kas, jų nuomone, namo gyvenamojoje aplinkoje pagerintų jų gyvenimo kokybę, ir ką norėtų labiausiai pakeisti. Rezultatai atskleidė, jog gyventojų norai yra gan paprasti ir lengvai įgyvendinami: sutvarkyta asfalto danga kiemuose bei greta jų, tvarkingi šaligatviai ir išplėsta automobilių stovėjimo aikštelė. Šiais pageidavimais pasidalijo 51 proc. respondentų.
46 proc. apklaustųjų pageidauja geriau sutvarkytų žolynų, gėlynų ir kitų želdinių, o 37 proc. – poilsio zonų, atnaujintų suoliukų.
„Visi šie žmonių įvardijami poreikiai nesunkiai įgyvendinami, kai savivaldybė įsitraukia į kompleksinę renovaciją ir kvartalų atnaujinimo procesą. Tai suteikia impulsą visam kvartalui, išaugina turto vertę bei didina patrauklumą gyventojams ir verslui“, – pabrėžia V. Serbenta.

Įgyvendinti pavyzdžiai įkvepia pokyčiams
Tyrimas taip pat parodė, kad didesnis savivaldybės įsitraukimas galėtų paskatinti į savo daugiabučio renovaciją investuoti daugiau žmonių – net 76 proc. respondentų sutiko su tuo.
„Vis dėlto didžiausią įtaką daro informacijos dalijimasis tarp pačios bendruomenės – renovuoto daugiabučio gyventojai dalijasi savo patirtimis, griauna nusistovėjusius stereotipus ir, žinoma, papasakoja apie šiltesnius būstus bei sumažėjusias šildymo sąskaitas“, – pasakoja V. Serbenta.

Užs. 784.

Nuotrauka iš BETA archyvų

 

 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.