------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Kaip neskausmingai ir saugiai pašalinti karpas, papilomas ir apgamus

Kaip neskausmingai ir saugiai pašalinti karpas, papilomas ir apgamus.Kiekvieno žmogaus oda yra skirtinga, tad skiriasi ir kaip ja reikia rūpintis. Bet kai kurie odos dariniai, pavyzdžiui, karpos, papilomos ar apgamai, atsiranda ant bet kokios odos ir gali sukelti estetinių ar fizinių problemų. Lazerinės dermatologijos centras – vieta, kurioje juos greitai ir saugiai galima pašalinti. O kaip veikia juose naudojami lazeriai, kokie būtent dariniai šalinami ir kaip elgtis po procedūros sužinosite šiame straipsnyje.

Lazerio technologija su kuria neskausmingai pašalinami nepageidaujami odos dariniai

Vienas iš populiariausių lazerių, su kuriuo taisomos odos problemos, yra Erbium YAG lazeris, kuris gydo infraraudonosiomis bangomis. Ši procedūra veikia abliaciniu būdu, t. y., metodiškai pašalinama itin maža odos dalis (30–50 mikronų), kurioje yra susidarę nepageidaujami dariniai. Šis procesas dažnai būna neskausmingas, nes lazeris nepasiekia skausmo receptorių, bet nuskausminamieji vis tiek suleidžiami, kad nebūtų net mažiausio diskomforto. Ši procedūra užtrunka labai trumpai, ypač, jeigu pats apgamas, karpa ar papiloma yra maži. Po procedūros didžioji dauguma žmonių neturės jokių žymių ar randų, o retais atvejais šiek tiek matysis, kuri vieta buvo gydyta. Lazerinės operacijos yra tobulesnės nei tradiciniai nepageidaujamų darinių šalinimo metodai, nes nebereikia užsiūti žaizdų ir vėliau jų perrišti. Gijimo laikas po lazerinės procedūros taip pat daug trumpesnis – tik kelios savaitės.

Kokius apgamus, papilomas ar karpas galima šalinti su lazeriu

Lazerinės dermatologijos centruose galima išoperuoti didžiąją dalį nepageidaujamų darinių, bet svarbu, kad jie būtų gerybiniai, nes piktybinių Erbium YAG lazeris išgydyti negali. Užtat gerybiniai dariniai greitai ir saugiai pašalinami, jeigu atitinka keletą sąlygų. Apgamus galima išoperuoti jeigu jie jums nepatinka ar yra išaugę nepatogiose vietose, pavyzdžiui, ties kirkšnimis. Lengviausia pašalinti iškilusius, aiškių kraštų, odos spalvos apgamus, kurie neturi plaukų. Tamsius apgamus, kurie turi plačius, šerpetojančius kraštus, išoperuoti užtrunka ilgiau, nes jie turi gilesnes šaknis, bet procedūra vis tiek bus sėkminga. Jei apgamas visai neiškilęs, jo pašalinti su šiuo lazeriu neišeis. Taip pat yra maža tikimybė, kad išoperuotas apgamas ataugs. Tokiu atveju jį galima vėl pašalinti po gydytojo nustatyto laiko tarpo. Papilomas ir karpas galima išoperuoti dėl tokių pačių priežasčių kaip ir apgamus – jeigu jos atsirado nepatogiose vietose ar tiesiog jums nepatinka. Visas papilomas ir karpas vienodai lengva pašalinti, bet ir šie dariniai turi mažą tikimybę grįžti, tad norint vėl jų atsikratyti, reikėtų pakartoti procedūrą.

Kaip prižiūrėti išgydytą vietą po procedūros

Po procedūros gydytos vietos spalva skirsis nuo likusios odos, bet tai yra laikina. O prižiūrėti ją lengva – dažniausiai tereikia gerai nusiplovus rankas du kartus per dieną tepti gydytojo priskirtu antibakteriniu tepalu apie 10–16 dienų. Taip pat svarbu du mėnesius saugoti odą nuo tiesioginių saulės ar bet kokių kitų ultravioletinių spindulių. Šie spinduliai po truputį kenkia ir paprastai odai, bet lazeriu gydyta oda kelis mėnesius neturės apsauginio sluoksnio ir bus lengviau pažeidžiama. Geriau savaitę vengti ir makiažo, nes gali jaustis deginimo pojūtis. Taip pat reikia nekasyti ir netrinti tos vietos, nes gali atsirasti uždegimas, o gijimo laikas dėl to pailgės. Jeigu seksite gydytojo nurodymus, po poros mėnesių oda turėtų būti visiškai sveika, bet ji gali būti kiek iškilusi ar įdubusi. Tai yra laikina ir po šiek tiek laiko viskas susilygins.

 

Apgamai, papilomos ir karpos nėra amžinos problemos ir jų atsikratyti galima labai greitai ir neskausmingai, jeigu kreipsitės į lazerinės dermatologijos centrą. Šalinant darinius su lazeriu nebus ilgai gyjančių žaizdų, o dėl lazerio tikslumo nebus pažeista jokia kita oda. Po kelių mėnesių gydyta vieta bus kaip nauja ir be jokių randų, tik reikia nepamiršti po procedūros naudoti antibakterinį tepalą ir saugoti odą nuo saulės.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.