------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Kas, kada ir kaip gali susigrąžinti mokesčius po darbo užsienyje?

Dirbote užsienyje ir norite susigrąžinti mokesčius, bet nežinote nuo ko pradėti? Tada atsakymų ieškokite šiame straipsnyje, padėsiančiame atsakyti į jums rūpimus klausimus apie mokesčių grąžinimą po darbo užsienyje.

Kas, kada ir kaip gali susigrąžinti mokesčius po darbo užsienyje?

Kas yra mokesčių grąžinimas?

Pirmiausia reiktų išsiaiškinti, kas tai yra, kokius mokesčius galima susigrąžinti bei kada ir kam taikomas. Mokesčių grąžinimas yra pajamų mokesčių permokos grąžinimas. Jeigu dirbote užsienyje, turėjote mokėti pajamų mokesčius nuo savo gaunamų pajamų. Kartais mokesčių sumokama per daug ir taip gaunama permoka. Būtent tą permoką, per tam tikrą laikotarpį, ir galite susigrąžinti.

Kartais galima atgauti ir visus sumokėtus pajamų mokesčius, jei jie neviršijo tų metų ir tos šalies nustatyto neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD). Kad žinotumėte, kiek mokesčių gali grąžinti valstybė , kurioje dirbote, pasinaudokite nemokamomis internetinėmis skaičiuoklėmis.

Kas gali susigrąžinti mokesčius?

Grąžinti mokesčius gali beveik kiekviena šalis, kurioje esate dirbęs. Darbo pobūdis ir išdirbtas laikas neturi įtakos mokesčių grąžinimui. Vis dėlto, svarbu, kokioje šalyje dirbote. Pretenduoti į šią mokestinę dovanėlę gali tik dirbusieji tose šalyse, kurios su Lietuva turi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis. Į šį sąrašą papuola Jungtinė Karalystė, Vokietija, Norvegija, Airija ir kitos valstybės.

Kada galima susigrąžinti mokesčius?

Mokesčių grąžinimas vyksta finansinių metų pabaigoje arba iš karto baigus dirbti ir išvykus iš valstybės. Reikia žinoti, kad finansiniai metai kiekvienoje šalyje skiriasi. Pavyzdžiui, Olandijoje, Vokietijoje ir kai kuriose kitose šalyse finansiniai metai prasideda sausio 1 d. ir baigiasi gruodžio 31 d., Jungtinėje Karalystėje – nuo balandžio 6 d. iki kitų metų balandžio 5 d. ir t. t.

Kiekviena valstybė turi ir nustatytą laikotarpį, kurio metu permokėtus mokesčius grąžins valstybė, kurioje dirbote. Dažniausiai permokos grąžinamos už praėjusius 4–5 metus.

Kaip susigrąžinti mokesčius?

Mokesčių grąžinimas iš užsienio vyksta pateikus pajamų ir mokesčių deklaraciją tos šalies, kurioje dirbote, valstybinėms mokesčių institucijoms. Taip pat jums bus reikalingi tam tikri dokumentai ir informacija, pavyzdžiui, paskutinis gautas algalapis ar specialus darbdavio išduotas dokumentas apie uždirbtas pajamas ir sumokėtus mokesčius, socialinio drsaudimo numeris, darbovietės adresas ir pavadinimas ir t. t. Kiekvienoje šalyje gali skirtis būtinieji pateikti dokumentai.

Jeigu norite išvengti rūpesčių, mokesčių grąžinimas gali tapti ir paprastesnis, jei kreipsitės į šioje srityje besispecializuojančias įmones. Jos sklandžiai pasirūpins jūsų permokų grąžinimu, o viskas, ką jums reikės padaryti, tai pateikti reikiamus dokumentus. Net jei tam tikrų dokumentų neturėsite, tuo gali pasirūpinti įmonė, tik svarbu žinoti darbovietės pavadinimą ir išdirbtą laiką. Taigi tai puiki galimybė pasilengvinti sau mokesčių grąžinimą.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.