------------------------------------
190px
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Metų renovacijos projektą laimėjo Marijampolės daugiabutis

Metų renovacijos projekto rinkimų nugalėtoju tapo daugiabutis iš Marijampolės – šį kartą tai Kosmonautų g. 2 esantis namas. Beveik visą balandžio mėnesį vykusio projekto, kurį organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), metu savo balsus atiduoti buvo kviečiama visuomenė, taip pat savo favoritą rinko ir iš įvairių sričių ekspertų sudaryta komisija.

Renovuotas daugiabutis Kosmonautų g. 2, Marijampolėje.  Visuomenės balsavimas vyko naujienų portale ir BETA „Facebook“ puslapyje. Daugiausia visuomenės simpatijų surinko Šiauliuose, Energetikų g. 11, esantis renovuotas daugiabutis. Tuo tarpu daugiausia komisijos balsų buvo skirta Marijampolėje esančiam daugiabučiui.
Metų renovacijos projekto rinkimuose dalyvaujančius daugiabučius BETA kvietė vertinti atsižvelgiant į skirtingus kriterijus: energinį efektyvumą, architektūrinius sprendimus, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą, bendruomeniškumą, indėlio į aplinkos tausojimą ir platesnį gyvenamosios aplinkos atnaujinimą (gatvėje, rajone).
Tarp šių metų komisijos narių buvo ne tik Lietuvos organizacijų atstovai, bet ir svečias iš užsienio: Knut Holler, Būsto iniciatyvos Rytų Europai (IWO) valdybos pirmininkas (Vokietija), dr. Giedrius Šiupšinskas, VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Pastatų energetikos katedros docentas, dr. Valdas Lukoševičius, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas, taip pat Būsto rūmų ir Aplinkos ministerijos atstovai.

Inovatyvūs sprendimai pelnė daugiausia komisijos balsų
Šių metų laimėtoju paskelbtas atnaujintas daugiabutis Marijampolėje, kuris sulaukė daugiausia komisijos balsų ne tik dėl aukštų energinio efektyvumo rodiklių, bet ir drąsiu pasirinkimų programos įgyvendinimo metu. Vykdant renovacijos darbus buvo pasirinktos ne tik pagrindinės energiją taupančios priemonės, tokios kaip sienų ir stogo apšiltinimas, langų pakeitimas, balkonų įstiklinimas ir nauja šildymo sistema, bet ir papildomi sprendimai – įrengta geoterminė ir saulės kolektorių šildymo sistema, kuri leido pasiekti aukštus aplinkosaugos rodiklius.
Prieš pradedant daugiabučio modernizavimo darbus, vienam kvadratiniam jo metrui apšildyti reikėjo 140,19 kWh energijos, o dabar – tik 24,71 kWh. Šiltnamio efektą sukeliančio anglies dvideginio išmetimas į aplinką per metus sumažėjo net 94,6 tonomis.
Įgyvendinant projektą buvo sutvarkyta ir teritorija aplink namą, o artimiausiu metu gyventojai planuoja kreiptis į Savivaldybę dėl papildomų lėšų automobilių stovėjimo aikštelės plėtimo darbams.

Prisideda prie gyvenimo kokybės pagerinimo
„Šiuo projektu siekiame praplėsti visuomenėje vyraujantį požiūrį, jog renovacija tėra tik apšiltintos ir perdažytos sienos, nauji langai ir pakeistas stogas. Daugiabučių atnaujinimas iš esmės gerina gyvenimo kokybę. Visus įmanomus renovacijos privalumus puikiai iliustruoja šiais metais rinkimus laimėjęs daugiabutis Marijampolėje: nuo aukščiausių energinio efektyvumo rodiklių ir atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo iki kompleksinio požiūrio atnaujinant gyvenamąją aplinką“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.
Anot direktoriaus, dar vienas vertas dėmesio projektas, kalbantis pats už save – visuomenės išrinktas daugiabutis iš Šiaulių, kuriame po atliktų atnaujinimo darbų ne tik tris kartus sumažėjo energijos suvartojimas, bet gyventojai gali džiaugtis ir pagerėjusia gyvenimo kokybe, ir išaugusia nekilnojamojo turto verte.

Nuotrauka iš BETA archyvo

 

 

 

 

Užs. 527.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.