------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Prasideda dar vienas daugiabučių atnaujinimo etapas – investicijos siekia 300 mln. eurų

Šią savaitę prasideda Būsto energijos taupymo agentūros (BETA ) valstybės paramos sutarčių pasirašymas dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių namų renovacijai gautų projektų vykdymo. 
Kvartalinė renovacija.Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, nuo 2013 m. Lietuvoje atnaujinti jau 2254 daugiabučiai arba 65 tūkst. butų. Iš viso, į šių namų atnaujinimą investuota daugiau nei 700 mln. eurų.
BETA direktorius Valius Serbenta teigia, kad sumažėjančios šildymo išlaidos nėra vienintelis privalumas renovuojant būstą. Pastato atnaujinimas gyventojams asocijuojasi su namo vertės augimu – renovuoti būstai yra paklausesni tarp parduodamų ar nuomojamų butų.
Kasmet vis daugėja norinčių atsinaujinti savo daugiabutį. Paskutinio kvietimo rezultatai rodo, kad gautų paraiškų skaičius išaugo penktadaliu.
„Kaimynystėse sėkmingai įgyvendinti projektai paskatino gyventojus teikti paraiškas būsto atnaujinimui. Žmonės pastebėjo pagrindinius gyvenamosios vietos atnaujinimo privalumus, tokius kaip gražesnė gyvenamoji aplinka ir mažesnės šildymo išlaidos“, – pastebėjimu dalijasi V. Serbenta.

Gauta daugiau kaip 700 paraiškų
Bendra paskutinio kvietimo projektų investicijų suma siekia 300 mln. eurų, o iš viso gauta daugiau kaip 700 daugiabučių atnaujinimo projektų, iš kurių beveik trečdalis jau turi finansinių įstaigų pritarimą.
Pagal LR Vyriausybės š. m. birželio 22 d. patvirtintas valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti teikimo ir įgyvendinimo priežiūros taisykles sutartys pasirašomos su projektų, jau turinčių finansinių įstaigų pritarimą lengvatiniam kreditui gauti, administratoriais.
„Valstybės paramos teikimo sutartis, pasirašoma tarp BETA ir projekto administratoriaus, yra pirmas svarbus žingsnis pradedant daugiabučio atnaujinimą. Tik pasirašius šią sutartį, gali būti pradėti įgyvendinti kiti renovacijos proceso etapai“, – teigia pašnekovas.

Prasideda rangos darbai
„Beveik ketvirtadalį visų naujausio kvietimo paraiškų sudaro paraiškos, gautos iš trijų didžiųjų šalies miestų. Tai ypač svarbu vertinant procesus ne tik atskiros savivaldybės, bet ir visos šalies kontekste – trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose senų daugiabučių skaičius sudaro beveik 50 proc. visų šalies renovuotinų daugiabučių. Tad intensyvus darbas, didinant pastatų energinį efektyvumą šiose savivaldybėse, yra itin reikšmingas visam šalies energetiniam ūkiui“, – tvirtina Agentūros direktorius.
Pagal paskutinį kvietimą paraiškas pateikė 56 šalies savivaldybės, iš kurių daugiausia – Klaipėdos (65), Vilniaus (58) bei Kauno (36) miestų savivaldybės. Taip pat šiame kvietime aktyvumu išsiskyrė Elektrėnų (30), Panevėžio (23) ir Šiaulių (23) miestų savivaldybės, Jonavos (22), Plungės (21) ir Zarasų (21) rajonų savivaldybės.
Pasak V. Serbentos, greitai bus pradėti vykdyti paskutinio kvietimo projektų projektavimo bei rangos darbų pirkimai.

Didėja renovacijai skiriamas dėmesys
Daugiabučių namų atnaujinimo programai ir energinio efektyvumo sritims skiriamas dėmesys auga ir valstybės mastu – tai vienas iš dabartinių Vyriausybės prioritetų. Per paskutinį paraiškų teikimo etapą buvo nuspręsta finansuoti visus kvietime nustatytas sąlygas atitinkančius projektus.

Užs. 843.

Nuotrauka iš BETA archyvų

 

 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.