------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Prasidėjus šildymo sezonui gyventojai turėtų galvoti apie daugiabučio atnaujinimą

Šaltojo sezono pradžia gali reikšti stresą dėl didelių šildymo sąskaitų, tačiau dėl to rūpinasi ne visi gyventojai – savo daugiabučius atnaujinę butų savininkai sutaupo žymų kiekį šilumos energijos, todėl jie už šilumą moka gerokai mažiau. Šių žmonių pasakojimai ir energijos suvartojimo rodikliai rodo, kad renovacija yra vienas iš pagrindinių būdų užtikrinti komfortą namuose už mažesnę kainą.

Renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvoKasmetinė statistika rodo, kad šildymo sezono pradžia daugiausia galvos skausmo sukelia Skuodo, Trakų, Lentvario ir Biržų miesto gyventojams. Pastarajame padėtis keičiasi – mieste atnaujinta jau apie 30 proc. daugiabučių, o tokią modernizavimo naudą jaučia ir renovuotų būstų gyventojai – jie moka beveik pusę tos sumos, kurią mokėdavo anksčiau.
Už šildymą brangiai moka ir Vilkaviškio gyventojai, tačiau renovuotų daugiabučių gyventojai teigia, kad itin patogu yra nusistatyti, kokios temperatūros bute jie nori, o taip sutaupyti galima net 60 proc. šilumos energijos. Prieš būsto atnaujinimą sąskaitos galėdavo siekti beveik 200 eurų, o dabar jos sumažėjo kelis kartus. Vis dėlto pasak specialistų, didelės šildymo sąskaitos priklauso ne nuo gyvenamo miesto.
„Didžiausią įtaką šildymo kainoms daro tai, kokioje aplinkoje namas stovi, kokia jo vidaus sistemų būklė, ar būsto šilumos punktas yra automatizuotas. Kiekvienos renovacijos planas yra susijęs su šilumos infrastruktūros pokyčiais – perėjimu į žemesnę temperatūrą, labai galingų katilų atsisakymu. Mažesni miesteliai, kur sparčiai renovuojama daug pastatų, šilumos sistemos gali nespėti prisitaikyti prie pasikeitimų, todėl šilumos kaina čia auga. Pagrindinė priemonė mažinti šildymo išlaidas – pastatų renovacija ir sistemų atnaujinimas“, – sako Valdas Lukoševičius, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas.
Norint pasiekti geriausią rezultatą itin svarbu, kad daugiabučių renovacija vyktų kartu su šilumos ūkio pertvarka. Anot statistikos, šią žiemą šildymo kaina bus mažiausia per 20 metų – kilovatvalandė šilumos vidutiniškai kainuos kiek daugiau nei 4 ct. – 13 proc. mažiau nei pernai, skelbia Energijos reguliavimo tarnyba.

Energinį efektyvumą didinančios priemonės – svarbiausios
„Kadangi energijos kaina vis dar nėra stabili, kitą sezoną viskas gali apsiversti aukštyn kojom. Būtina akcentuoti finansinę renovacijos naudą, kurią žmonės patiria ilgalaikėje perspektyvoje. Be to, labai svarbu ir geresnė gyvenimo kokybė šiltame bute“, – sako Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta.
Naujausiame kvietime daugiabučių renovacijai yra numatyta skirti 150 mln. eurų, iš kurių net 50 mln. eurų bus skiriama energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Prioritetas šį kartą bus teikiamas tiems daugiabučiams, kurie atnaujinimo procesą pradės vykdyti anksčiau, taip pat projektams, įtrauktiems į kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.
„Daugiabučių gyventojai jau dabar turėtų pradėti ruoštis kitai žiemai. Jei suskubsite ir darbai bus vykdomi greitai, iki kito šildymo sezono bus galima gyventi šiltoje, saugioje ir jaukioje aplinkoje“, – patarimu dalinasi V. Serbenta.
BETA paraiškų lauks iki kitų metų sausio 31 dienos, o agentūros padalinius, priimančius paraiškas, gyventojai gali rasti visuose Lietuvos regionuose.
Skatinti gyventojus renovuoti daugiabučius turėtų ir tai, kad valstybė 100 proc. padengia visas projekto parengimo ir techninės priežiūros išlaidas. Taip pat valstybė apmoka 30 proc. išlaidų, tenkančių įgyvendinant energijos taupymo priemones, o iš viso, valstybės parama gali siekti net 40 proc.

 

 

 

 

Užs. 1162.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.